EMS-TRAINING به چه معناست؟

تکنولوژی EMS
می 22, 2019
هزینه باشگاه ایکس بادی در تهران
ژوئن 2, 2019

EMS-TRAINING به چه معناست؟

EMS-TRAINING این واژه اساسا به معنی برانگیختگی سیستم عضلانی بدن، توسط تکانه های الکتریکی یا به اصطلاح برانگیختگی الکتریکی می باشد. بسته به فرآیند تمرین، الکترودهای متفاوتی از لحاظ شکل، سایز و جنس استفاده می شوند. در تمرینات ورزشی امروزی بیش از همه “سیستم تمرین کل بدن” جایگزین تمرینات دیگر شده. برای انجام این تمرین، حدود 10جفت الکترود مسطح به صورت کاملا هوشمندانه و مبتکر در یک جلیقه و کمربند تعبیه شده و امکان برانگیخته شدن تمامی گروه های عضلانی بزرگ بدن را ایجاد می کند

تمرینات ورزشی با این متد چه تاثیراتی برجا میگذارند؟
این متد آثار متفاوتی را به همراه دارد: از قوی کردن عضلات کمر، شکم و کف لگن که به سختی قابل تغییرهستند، تا قدرت بدنی، فرم گیری شکل بدن و رشد عضلات. در این بین بهبود قوای استقامت نیز ثابت شده است، به خصوص در افرادی که قبلا تمرینات ورزشی کمی انجام داده اند. همچنین این متد در ورزش های رقابتی جهت بهبود سرعت و استقامت ورزشکاران ویا جبران عدم تعادل عضلانی آنها استفاده می شود. افراد مسن نیز به طور یکسان میتوانند از این متد بهره مند شوند. تحقیقات دانشگاه ارلانگن نشان می دهند که به طور مثال چربی های شکم که در بعضی موارد برای سلامت فرد تهدید کننده هستند، با این تمرینات به طرز موثری کاهش می یابند

EMSچه احساسی بر روی بدن ایجاد می کند؟
یک احساس لرزش شدید که 4 ثانیه به طول می انجامد و باعث سفت شدن تمامی عضلات می شود. شدت این لرزش احساس می شود ولی هیچ احساس دردی به وجود نمی آورد. ورزش کردن با (ای ام اس) می تواند در شما احساس خستگی بسیاری به وجود بیاورد و روز بعد از تمرینات، حتما احساس درد عضلانی خواهید داشت، و این دقیقا هدف تمرینات سخت و کوتاه مدت ماست.

آیا برای انجام تمرینات این متد باید به میزان خاصی از امادگی جسمانی رسیده باشم؟
خیر. این متد اساسا در هر سنی و با هر میزان آمادگی جسمانی قابل اجرا است. ازآنجا که این تمرینات همواره به صورت انفرادی کنترل و تطابق داده می شوند، مصرف کنندگان نیز میتوانند خود را با هر موقعیت و تمایلی وفق دهند. حتی گاهی اوقات نداشتن آمادگی جسمانی و تجربه ورزشی به نفع مصرف کنندگان است، چرا که آنها با انجام دوره ی تمرینات، باعث بهبود مفاصل خود شده و همچنین با کمک مربی شخصی از مراقبت ویژه بهره مند می شوند.

چرا داشتن یک مربی شخصی برای انجام تمرینات بهتر است؟
ورزش کردن همراه با مربی شخصی قطعا اثر تمرینات را بیشتر می کند، چرا که مربی برای هر فرد به طور جداگانه تمرینات شدید و فشرده انتخاب میکند و به او انگیزه می دهد تا نهایت انرژی خود را به کار برد. علاوه بر این مربی شخصی به درست انجام شدن تمرینات توجه کرده و در صورتی که تمرینی به درستی تمام انجام نشود، به فرد تذکر داده و روش درست را به او آموزش می دهد. این کار نه تنها باعث شدت گرفتن و موثر واقع شدن تمرینات می شود، بلکه برای سلامتی فرد مفید واقع شده و اشتباهات ورزشی را به حداقل می رساند.

این متد چگونه به درد کمر کمک می کند؟
اکثر مشکلات مربوط به کمر به دلیل ضعف سیستم عضلانی و یا عدم تعادل عضلانی فرد به وجود می آیند. در اینجاست که تمرینات (ای ام اس) به کمک می آیند: ما به کمک این تمرینات به سرعت ساختار عضلانی بدن شما را بازسازی کرده و به شما برای داشتن تحرکی بهتر و بدنی سالم تر یاری می رسانیم. تحقیقات انجام شده به طرز شگفت آوری ثابت می کنند که مشکلات مربوط به کمر در افراد مورد مطالعه قرار گرفته بعد از تنها چندروز تمرین به طرز واضحی کاهش یافته و یا حتی به طور کلی از بین رفته اند. رمز موفقیت ما در برانگیختن عمیق ترین عضلات ثابت بدن است.علاوه بر این، با انجام تمرینات (ای ام اس) حالت ایستادن شما نیز بهبود می یابد. شما قادر خواهید بود دوباره به درستی بایستید و راه بروید! یک بررسی در دانشگاه فنی مونیخ تاثیر تمرینات (ای ام اس) برعضلات ثابت کمر، که در بیماران دارای کمر درد به شدت ضعیف هستند را با تاثیر تمرینات درمانی رایج که به نام (کا جی جی) معروف هستند، مقایسه کرده است: نتایج نشان می دهد که روش درمانی (کا جی جی) باعث کاهش حجم عضلانی این قسمت شده، در حالی که تمرینات (ای ام اس) میانگین حجم عضلانی بدن را به طرز قابل توجهی افزایش داده است

آیا می توانم با تمرینات متد (ای ام اس) ساختار عضلانی بدنم را تقویت کرده و افزایش دهم؟
طبق گفته های پروفسور واینک از دانشگاه ارلانگن آلمان، یکی از اساسی ترین فواید (ای ام اس) عضله سازی است. البته باید توجه کرد که برای این کار پشتکار و شدت تمرینات نیز ضروری ست، چرا که نابرده رنج گنج میسر نمی شود! عضله سازی نیازمند تمرینات شدید و خسته کننده و استراحت کافی در میان آیتم های تمرینی می باشد. بر طبق تحقیقات انجام شده، میزان آنزیم های کراتین موجود در خون که به عنوان مقیاسی برای شدت تمارین محسوب می شود، درحین تمرین های (ای ام اس) حدودا تا 18 برابر بیشتر از تمرینات عضله سازی قدیمی می باشد. به دلیل اینکه تمرینات (ای ام اس) سختی بالایی دارند، تجدید نیرو و احیای بدن نیز باید از توجه ویژه ای برخوردار باشد. بعد از یک ورزش طولانی مدت و مکرر، به همان نسبت زمان تجدید نیرو و احیا نیز طولانی تر می شود. پس بهتر است که ورزش کوتاه و فشرده، زمان استراحت به میزان کافی و تغذیه مناسب باشد. توجه داشته باشیم که عضلات در حین ورزش ساخته نمی شوند، بلکه پس از آن!

به عنوان یک ورزشکار حرفه ای، آیا میتوانم توان ورزشی خود را با تمرینات (ای ام اس) افزایش دهم؟
افزایش توان و کارایی بدن قطعا امکان پذیر است، که البته بسته به نوع فعالیت ورزشی شما نتایج متفاوتی را در بردارد. یکی از خصوصیات بارز متد (ای ام اس) تاثیر فوق العاده ی آن بر میزان سرعت ورزشکاران است. در بررسی های عمل آمده در دانشگاه تربیت بدنی شهر کلن آلمان ثابت شده که متد (ای ام اس) تنها راه افزایش سرعت است و با استفاده از این متد، حداکثر توان سرعتی یک ورزشکار به طور میانگین می تواند تا 30 درصد افزایش یابد! علاوه بر این متد (ای ام اس) تلفیقی از تمرینات سرعتی و استقامتی ارائه می دهد. تنیس بازان، والیبالیست ها و هندبالیست ها بهبودی بسیاری در سرعت و قدرت ضربه زدن مشاهده خواهند کرد، به همین دلیل است که تیمو بول، قهرمان تنیس روی میز و جورج هاکل، قهرمان رشته ی لژسواری، به معجزه ی متد (ای ام اس) ایمان پیدا کرده اند. علاوه بر این، متد (ای ام اس) به هنگام برداشتن وزنه ی سنگین با یک طرف بدن حین برخی از ورزش های رقابتی، به عنوان توازن کننده عمل می کند و بدین ترتیب از آسیب دیدگی پیشگیری می کند. تلفیق هوشمندانه ی تمرینات (ای ام اس) با تمرینات ورزشی یک ورزشکار حرفه ای، بدون شک منجر به افزایش توان ورزشی فرد می شود.

آیا تمرینات (ای ام اس) به بهبودی پوست و بافت بدن به طور مثال سلولیت نیز کمک می کند؟
در این مورد هم متد (ای ام اس) به نتایج بسیار خوبی رسیده و آنها را ثابت کرده است. از آنجا که حین این تمرینات عضلات بسیاری باید به طور همزمان با یکدیگر فعالیت کنند، متابولیسم بدن به شدت برانگیخته شده و همین فرآیند باعث از بین رفتن سلولیت ها و بافتهای شبیه آن می شود. علاوه بر آن نقش ساختار عضله ای بدن در این فرآیند بسیار موثر است، و دقیقا همینجاست که تمرینات (ای ام اس) بسیار موثر واقع می شود.

EMS-TRAININGچگونه عمل میکند؟
در واقع کار (ای ام اس) به وسیله ی فرکانس های پایین در حدود 150 ضربه در ثانیه و نیروی خفیف جریان برق کمتر از 100 مگاآمپر، که برای انسان و قلب بی خطر هستند، انجام میگیرد و به طور همزمان تمرین موثری بر ساختار عضلانی بدن انجام میگیرد. هر ضربه با یک تکان ناگهانی همراه است. بعد از تعداد معینی ضربه متوالی که در مدت کوتاه و با شدت مشخصی انجام میگیرد، تمامی عضله ها دچار انقباض می شوند، دقیقا به مانند تمرینات سنتی ورزشی. اغلب در پایان کار، تحت فرمان مغز، عضلات حرکات خود را با ضربه های الکتریکی هماهنگ می کنند. حین تمرینات (ای ام اس)، این فرمان ها از الکترود ها به بیرون صادر می شوند. برای عضلات شما فرقی نمی کند که این فرمان از کجا آمده باشد، در هرصورت واکنش آنها یکی ست: منقبض شدن. در حین تمرینات مدرن (ای ام اس) به سادگی منتظر نمی مانیم تا اتفاقی بیفتد، بلکه به صورت ایستا یا پویا ورزش می کنیم; یعنی عضلات با آگاهی منقبض شده و حرکات هدف دار انجام میگیرند. برخلاف تمرینات سنتی، این تفاوت به هیچ وجه منجر به بالا رفتن وزن نمی شود، بلکه منجر به ساخت حجم عضلانی می شود.

EMSقابل اطمینان است؟
بله، چرا که در متد (ای ام اس) تنها با ساختار عضلانی اسکلت بدن سر و کار داریم و عضلات اعضای داخلی بدن و همچنین قلب به هیچ عنوان درگیر نخواهند شد. بنابراین همه میتوانند بدون هیچ شک و تردیدی نسبت به دستگاه های ما، پیشرو بازار جهان، تمرین داده شوند. علاوه بر این تا به امروز تحقیقات بی شماری فواید آشکار و قابل اطمینان بودن متد (ای ام اس) را تایید کرده اند.

استفاده از متد (ای ام اس) برای چه افرادی توصیه نمی شود؟
افرادی که مبتلا به بیماری های قلب و گردش خون، سرطان و صرع هستند و یا دارای دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب می باشند، نمی توانند در تمرینات (ای ام اس) شرکت کنند. خانم های باردار نیز قادر به انجام تمرینات نخواهند بود، البته بعد از زایمان میتوانند در تمرینات شرکت کنند. در صورتی که شما مبتلا به سرماخوردگی و یا عفونت باکتریایی شده اید، بهتر است که مربی تان شما را مرخص کند.

قبل و بعد از تمرینات به چه نکاتی باید توجه کرد؟
بسیار مهم است که قبل از تمرین، به اندازه ی کافی مایعات بنوشید. علاوه بر این مهم است بدانید که نباید با معده ی کاملا خالی ورزش کنید: خوردن یک وعده ی غذایی کوچک دارای کربوهیدرات کمک می کند تا بتوانید تمرینات را به خوبی انجام دهید. بعد از ورزش نیز مایعات زیادی بنوشید تا آب از دست رفته ی بدن را دوباره بازیابی کنید. به غیر از آب، شیک های پروتئین نیز گزینه ی مناسبی هستند، تا روند عضله سازی صورت پذیرد و مواد مغذی سوزانده شده، به بدن بازگردانده شود.

چرا باید به شما مراجعه کنم؟
برتری متد (ای ام اس) نسبت به روش های تمرینی سنتی در صرفه جویی در زمان است، یعنی در یک زمان کوتاه تمرینات ورزشی شدید و موثری انجام می پذیرد. ما به شما پیشنهاد یک تمرین 20 دقیقه ای توسط کادر مربیان حرفه ای و خوش برخوردمان را می دهیم. تمرینات شما طبق اهداف و تمایلات شخصی خودتان تنظیم می شود والبته شما هیچگاه به تنهایی ورزش نخواهید کرد! مربی شخصی تان به شما انگیزه می دهد و در هر لحظه به شما کمک می کند. هر تمرین با تمرینات دیگر متفاوت خواهد بود و وظایف جدیدی را بر شما محول خواهد کرد، چرا که تمرینات ما از الگوهای ثابتی پیروی نمی کنند. علاوه بر این در کنار شما حداکثر یک نفر دیگر هم ورزش می کند، تا مربی به هردوی شما تسلط کافی داشته باشد و همچنین هردوی شما به یکدیگر انگیزه دهید. برای ما بسیار مهم است که شما بعد از انجام تمرینات احساس خوبی داشته باشید. تمامی مراکز ما دارای رختکن ها و دوش های با کیفیت بالا هستند و برای راحتی شما طراحی شده اند. درآخر ناگفته نماند که ما در زمینه ی ساختار قیمت گذاری نیزهرگونه اطلاعات کامل و واضح را به شما ارائه می دهیم. شهریه های ماهانه ی ما آسان و قابل فهم هستند و شامل هیچگونه هزینه ی پنهانی نمی شوند. سایر ویژگی ها و مزایا را میتوانید حین دوره ی آزمایشی رایگان خود تجربه کنید. ما مشتاقانه منتظر تماس شما هستیم!

آیا میتوانم با متد (ای ام اس) وزنم را کاهش دهم؟
صد درصد! البته باید کمی صبور باشید، چرا که به دلیل ساخت همزمان بافت عضلانی عاری از چربی، وزن شما به مقدار زیادی کم نخواهد شد. بافت عضلانی از چربی سنگین وزن تر است و در اکثر موارد، این وزن آرام تر از درصد چربی بدن کاهش می یابد. علاوه بر این درصد بافت عضلانی رو به افزایش، روند سوزاندن چربی را سرعت می بخشد، چرا که عضلات انرژی زیادی مصرف میکنند. به این صورت متابولیسم پایه ی بدن شما افزایش می یابد وحتی در فواصل استراحت بین آیتم های ورزشی هم وزن کم می کنید. اما این اصلا مهم نیست که بر روی ترازو چه اتفاقی می افتد، مهم این است که بدن شما چگونه تغییر میکند. و در اینجاست که آمارو نتایج به وضوح متد (ای ام اس) را تایید می کنند! 85 درصد شرکت کنندگان در یک مطالعه ی بزرگ در دانشگاه بایروت آلمان اثرات مثبت تغییر فرم بدنشان را تایید می کنند. و جالب ترین نکته در این بررسی ها اینجاست: بیشترین تغییرات ثبت شده برای خانم ها در قسمت های دور کمر، باسن و ران ها بوده است، قسمت هایی که عموما برای خانم ها مشکل ایجاد می کنند! بر عکس، مردان بیشترین کاهش وزن را در شکم خود احساس کرده اند و در بازوان، سینه و ران هایشان مشاهده ی افزایش حجم بوده اند. با جایگزین کردن یک رژیم غذایی مناسب، تمرینات متد (ای ام اس) به صورت بهینه عمل خواهند کرد. ما در این زمینه نیز با کمال میل به شما مشاوره می دهیم.

EMS-TRAININGدر زمینه ی تمرینات قدرتی چگونه عمل می کند؟
این تمرین ها در کنار افزایش بافت عضلانی، بیش از همه بر ماکسیمال قدرت و استقامت بدنی تاثیر می گذارند و درطی آن مهارت های حرکتی متفاوتی تحت تاثیر قرار می گیرند. تمرکز تمرینات بر افزایش حداکثر قدرت استقامتی فرد قرار میگیرد. در یکی از مراکز تحقیقاتی دانشگاه بایروت آلمان، حداکثر توان قدرتی حین انجام تمرین لت، با (ای ام اس) حدود 12 درصد افزایش یافته. چندین بررسی دیگر نیز افزایش چشمگیر حداکثر توان قدرتی حین انجام تمرینات (ای ام اس) را به کرار ثابت کرده اند. توان استقامتی بدن نیز حتی در مواردی تا 100 درصد افزایش یافته است!! این نتایج می تواند برای افراد غیرورزشکار نیز جالب باشد، چرا که این نتایج به این معناست که در طول روز توان بیشتری خواهند داشت و در کل احساس سلامتی خواهند کرد. چه هنگام باغبانی و یا بازی کردن با بچه ها و چه در محل کار.

EMS-TRAININGچه برتری های نسبت به تمرینات ورزشی سنتی دارد؟
برتری (ای ام اس) در برانگیختگی بالای فیبرهای عضلانی که سریع منقبض می شوند قرار گرفته است. این فیبرهای عضلانی نقش بخصوصی در فرآینده عضله سازی و تولید توان سرعتی ایفا می کنند. حین تمرینات سنتی تنها در صورت شدت کافی تمرین، در پایان هر جلسه فیبرها منقبض می شوند و در این حالت فشار زیادی برروی مفاصل و رباط ها قرار میگیرد، ولی در حین تمرینات (ای ام اس) به دلیل عدم وجود بار اضافی فشاری به آنها وارد نمی شود. به همین دلیل است که به تمرینات سنتی، “متد ملایم” نیز میگویند، درحالیکه (ای ام اس) با شدت بیشتری بر ماهیچه ها اثر میگذارد و اغلب بسیار سخت و انرژی بر است. با (ای ام اس) شما حتی میتوانید فراتر از نقطه ی شکست عضلانی نیز ورزش کنید. هنگام انجام تمرینات (ای ام اس) ، فشار بسیار کمتری بر قلب و دستگاه گردش خون وارد می شود. در حالیکه حین تمرینات سنتی، بالا و پایین رفتن مداوم منحنی ضربان قلب و فشار خون (با حداکثر فشارخون حدود 300 میلیمتربرجیوه) را مشاهده میکنیم، میزان هردو حین تمرینات (ای ام اس) بسیار پایدار و به طور نسبی پایین می باشند. همچنین به دلیل شمار زیاد عضلات بکار گرفته شده، به طور همزمان بهبودی عظیمی در میزان تحمل و استقامت بدن ایجاد می شود. مطالعات کلینیک تخصصی باد اوینهازن آلمان بر روی بیماران قلبی نشان می دهد که (ای ام اس) همچنین به عنوان تمرینی برای افراد با قوه ی بدنی پایین نیز بسیار ایده آل می باشد. قطعا بزرگترین برتری این متد، کارایی دست نیافتنی آن است: 15 تا 20 دقیقه تمرین فشرده درهفته به خوبی کافی ست تا به نتایجی برسید که قبلا با ساعت ها تمرین به آن دست می یافتید.

EMSبه دوران ریکاوری پس از بارداری کمک می کند؟
به دلیل اینکه تمرینات (ای ام اس) عمیق ترین لایه های عضلانی را هم تحت تاثیر قرار می دهد، میتوان با انجام آن پس از دوران بارداری، به نتایج بسیار خوبی در مرحله ی ریکاوری رسید. بخصوص عضلات کف لگن به طور موثری قوی خواهند شد. این تمرینات در کنار سایر اثرات مثبتشان، از بی اختیاری ادرار نیز جلوگیری می کنند، نه تنها در دوران ریکاوری، بلکه برای مردانی با مشکل ضعف استخوان لگن