ساخت ماهیچه و عضله چقدر طول می کشد؟
آوریل 19, 2020
دستگاه EMS چیست؟
آوریل 25, 2020

تعمیر ال سی دی شکسته

ترمیم ال سی دی شکسته گوشی

ال سی دی یا همان صفحه نمایش گوشی های موبایل ممکن است به دو حالت مختلف دچار شکستگی شود. در حالت نخست بعد از ضربه‌ای که به ال سی دی وارد شده و شکستگی که ایجاد می‌شود، تاچ یا ال سی دی دستگاه کاملا از کار می‌افتند. این موضوع بدان معناست که صفحه نمایش گوشی چیزی نشان نمی‌دهد یا اگر هم نشان دهد، در قبال دستورات لمسی شما هیچ عکس‌العملی ارائه نمی‌کند. در این شرایط شما برای تعمیر ال سی دی شکسته گوشی ملزم به تعویض کل مجموعه تاچ و ال سی دی خواهید شد که متاسفانه یکی از تعمیرات پر هزینه گوشی های موبایل محسوب می‌شود.

اما در حالت دوم ممکن است ضربه‌ای که به گوشی وارد شده فقط شیشه یا اصطلاحا گلس روی ال سی دی را بشکند و به خود ال سی دی و تاچ دستگاه آسیبی وارد نشود. در این شرایط علیرغم اینکه روی صفحه نمایش گوشی شکستگی و ترک هایی به وجود می‌آید، ال سی دی دستگاه هیچ مشکلی برای ارائه محتوای لازم نخواهد داشت و دستورات لمسی کاربر را هم بدون مشکل اجرا می‌کند. در اینگونه موارد می‌توان تعمیر ال سی دی شکسته گوشی را فقط با تعویض گلس روی LCD انجام داد و بدین ترتیب از تعویض کل مجموعه تاچ و ال سی دی ممانعت به عمل آورد. اگر بتوان این کار را انجام داد، هزینه تعمیر ال سی دی شکسته گوشی به شدت کاهش پیدا می‌کند.


از کجا بفهمیم تاچ شکسته یا ال سی دی:

همانطور که پیشتر توضیح داده شد اگر تصویر ال سی دی آسیب دیده باشد و شما تصویر را بصورت کامل نتوانید مشاهده نمایید و یا اینکه قسمتی از تصویر سیاه شده باشد، که اصطلاحاً به آن پیکسل سوخته می گویند. متاسفانه راه حلی برای ترمیم ال سی دی شکسته گوشی وجود ندارد ولی اگر تصویر ال سی دی سالم باشد و تاچ بصورت کاملاً طبیعی فارغ از شکستگی کار کند می توان با استفاده از دستگاه تعمیر ال سی دی و یا همان دستگاه تعویض گلس شیشه ی روی ال سی دی را تعویض نمود.

نکته: در بعضی از برندها مثل هواوی، سونی، نوکیا، ال جی و شیائومی گلس و تاچ گوشی بهم چسبیده می باشد، حتی اگر تاچ هم کار نکند بازهم امکان تعمیر وجود دارد و بجای تعویض شیشه تک، تاچ و گلس باهم تعویض می شود. برای استعلام موجودی تاچ شکسته گوشی خود با ما در تماس باشید.


دستگاه تعویض گلس:

دستگاه تعویض گلس یا همان دستگاه تعمیر ال سی دی از اجزا مختلفی تشکیل شده است که اولین دستگاه که برای تعویض گلس نیاز است جداکننده یای است که مثل اتو حرارت داده تا چسب oca بین تاچ و ال سی دی گرم شده و بعد بوسیله ی سیم جدا کننده شیشه را از ال سی دی موبایل جدا می نماییم. پس از آن ال سی دی را در دستگاهی است که وظیف ی لمینت و وکیوم کردن ال سی دی را به عهده دارد قرار داده و پس از اتمام این فرآیند باید ال سی دی در دستگاه حباب گیر قرار بگیرد تا حباب های بین گلس و تاچ و ال سی دی بصورت کامل ازبین برود.لازم به ذکر است که دستگاه تعویض گلس بصورت all in one نیز موجود می باشد.

چرا هزینه تعویض کامل تاچ و ال سی دی شکسته موبایل بالاست؟

گوشی های موبایل امروزی از صفحه نمایش های بزرگی بهره می‌برند که عموما کیفیت عالی هم دارند. صفحه نمایش گوشی های موبایل به دلیل ساختار پیچیده و نقش مهمی که دارند، یکی از گران قیمت ترین قطعات سخت افزاری این گجت ها محسوب می‌شوند. به همین دلیل هزینه تهیه نسخه اورجینال آن ها برای جایگزین کردن در گوشی های موبایل بالاست. صفحه نمایش اغلب گوشی های مدرن امروزی به دلیل کیفیت عالی که دارند، گران قیمت ترین قطعه سخت افزاری آن ها محسوب می‌شود. این موضوع سبب شده که تعویض کامل تاچ و ال سی دی شکسته گوشی های موبایل هزینه بسیار بالایی را برای کاربر به همراه داشته باشد.

هزینه تعمیر ال سی دی گلس شکسته به مراتب از تعویض آن کمتر می باشد و مزیت دیگر تعمیر ال سی دی موبایل این است که ال سی دی اورجینال گوشی خودتان تعمیر شده و از کیفیت آن کاسته نمی شود. تعویض گلس ال سی دی ها با مجهزترین دستگاه های موجود در دنیا (دستگاه لمینت) و چسب OCA انجام می شود و پس از تعمیر ال سی دی موبایل به کیفیت اولیه خود باز می گردد.

کلام آخر

بنابراین تعمیر ال سی دی شکسته گوشی در شرایط خاص می‌تواند با هزینه خیلی کمی هم انجام شود. این شرایط خاص مربوط به زمانی می‌شود که فقط گلس روی ال سی دی گوشی دچار شکستگی شده باشد و خود ال سی دی و تاچ موبایل دچار مشکل نشوند. در این حالت با تعویض گلس روی ال سی دی و صرف هزینه‌ای ناچیز در مقایسه با تعویض کل تاچ ال سی دی دستگاه مشکل برطرف می‌شود.