پرسش های متداول درباره xbody
جولای 29, 2019
با تمرینات EMS خوب ، قوی و تندرست دیده شوید
آگوست 6, 2019
نمایش همه

تاثیرات و نتایج تمرینات XBody

کمک به تقویت عضلات و بهبود بافت عضلانی با تحریک فیبرهای عمیق عضلانی
تمرینات ایکس‌بادی یک متد کارآمد برای افزایش یا حفظ توده‌ی عضلانی، افزایش قدرت و عملکرد عضلات است. با استفاده از EMS، نسبت به متدهای تمرینی سنتی، تعداد بیشتری از فیبرهای عضلانی می‌توانند منقبض شوند. در طول جلسات تمرینی سنتی، تعداد فیبرهای عضلانی که منقبض می‌شوند بستگی به نوع تمرین انجام شده دارد و تا حد زیادی محدود است. با کمک تحریک الکتریکی عضلات (ای ام اس)، ماهیچه‌های بیشتری می‌توانند به حرکت درآورده شوند و در نتیجه تعداد بیشتری از فیبرهای عضلانی می‌توانند منقبض شوند. EMS همچنین می‌تواند فیبرهای عمیق عضلانی را با استفاده از پالس با پهنای بیشتر را فعال کند.

لاغری و کاهش درصد چربی بدن
دستگاه‌های EMS سبب سوزاندن کالری به شیوه‌ی زیر می‌شوند: زمانی که اکثر عضلات بدن در تمرینات فیزیکی درگیر هستند، کالری به مقادیر قابل توجهی سوزانده می‌شود. به صورت بهینه این کار نیاز درگیری همزمان تعداد زیادی از عضلات اسکلتی، عضله‌ی قلب و سیستم تنفسی دارد. عضله‌سازی و تمرینات هوازی می توانند به نوبه‌ی خود باعث افزایش متابولیسم شوند و منجر به افزایش کالری سوخته شده شوند، و در نتیجه باعث افزایش مصرف انرژی گردند. عضله‌سازی بسیار مهم است، چرا که هر چقدر فرد عضله‌ی بیشتری داشته باشد، چربی‌سوزی موثرتر است حتی در زمانی که فرد استراحت می‌کند.

درمان سلولیت با ایکس‌بادی
مطالعات بسیاری ثابت کرده است بکارگیری تکنولوژی XBody موجب افزایش گردش خون و لنفاتیک کانال عروقی (افزایش گردش خون لنفاوی- عروق لنفاوی) در (نزدیکی) منطقه‌ی عضلانی تحریک شده می‌شود. گردش خون به علت فعالیت شدید عضلات و از طریق پمپاژ عضلانی افزایش یافته صورت می‌گیرد، که در آن زمان رگ‌های خونی و لنفاتیک نیز منقبض و منبسط می‌شوند. از طریق این افزایش گردش خون در محل است که موجب تسهیل اکسیژن‌رسانی به محل می‌شود و از طریق صاف‌ کردن بافت‌های زیرجلدی و از بین بردن متابولیت‌های مضر سبب سفت‌تر شدن پوست می‌شود، و به این ترتیب در رفع سلولیت کمک می‌کند.

درمان کمردرد و بهبود وضعیت بدن
XBody یک روش بسیار موثر برای ارتقای آمادگی و در نتیجه بهبود کیفیت زندگی با حذف درد کمر است. عدم تعادل در عضلات پوسچرال پشتی، شکم و یا کف لگن می‌تواند مسبب مجموعه‌ای از مشکلات مانند کمر درد باشد. XBody می‌تواند به طور خاص این گروه‌های عضلانی که در حالت معمول به سختی قابل دسترس هستند، برسد و آن‌ها را تمرین دهد. اغلب موجب کاهش قابل ملاحظه‌ی این مشکلات و بهبود پوسچر (نحوه‌ی ایستادن) و انعطاف‌پذیری می‌شود.

تمرین بدون فشار به مفاصل
ایکس‌بادی امکان تمرین با کیفیت در هر سنی را فراهم می‌کند. از طریق ترکیب تمرینات XBody با تمرینات ساده (کم فشار) تنش بر روی مفاصل می‌تواند به کمترین سطح در مقایسه با سایر ورزش‌ها (از جمله تمرینات سنتی با وزنه) برسد، بنابراین این یک روش بسیار موثر برای جلوگیری از آسیب است.

کمک به تناسب اندام پس از زایمان
تمرینات ایکس‌بادی می‌تواند به مادران کمک کند تا پس از زایمان دوباره تناسب اندام خودشان را بدست آورند. عضله‌سازی و تمرینات هوازی می‌توانند از طریق افزایش متابولیسم، علاوه بر رسیدن به لاغری پیش از دوران بارداری، منجر به ارتقای سطح مصرف انرژی شوند. علاوه بر این، هر جلسه‌ی تمرینی 20 دقیقه‌ای با ایکس‌بادی که برابر با 60 الی 90 دقیقه تمرینات سنتی است زمان کمی را از مادران جوان می‌گیرد که در کنار محیط دوستانه مراکز تمرینی این ورزش را به گزینه مناسبی برای مادران تبدیل می‌کند.
کمک به رفع مشکلات پوستی
ایکس‌بادی با استفاده از تکنولوژی EMS می‌تواند گردش خون روی سطح پوست را افزایش دهد که این کار به فرم‌دهی مجدد و نرم شدن بافت‌های زیرجلدی کمک شایانی می‌کند. این تکنولوژی می‌تواند به افزایش منابع خونی بافت‌های مجاور عضلات کمک کند. انقباض عضلانی یکی از موثرترین متدهایی (روش‌هایی) است که می‌تواند در مبارزه با سلولیت و مشکلات پوستی مشابه مورد استفاده قرار گیرد. تحریک با فرکانس پایین می‌تواند گردش خون محلی (در محل مورد نظر) را افزایش دهد که منجر به افزایش نرخ متابولیک و افزایش لنفاتیک کانال عروقی (افزایش گردش خون لنفاوی- عروق لنفاوی) شود. همچنین از طریق حذف این متابولیت‌های مضر است که به نوبه‌ی خود در مبارزه با مشکلات پوستی نظیر سلولیت کمک می‌کند. علاوه بر این، انجام تمرینات تقویتی به نوبه‌ی خود در مبارزه با مشکلات پوستی نظیر سلولیت کمک می‌کند. با تحریک با فرکانس‌های بالاتر، عضله‌سازی بصورت کاملاً موثری می‌تواند صورت گیرد.

افزایش متابولیسم
از طریق تمرینات EMS ایکس‌بادی به سه روش می توان متابولیسم را افزایش داد. تحریک با فرکانس پایین می‌تواند گردش خون در محل مورد نظر را افزایش دهد که منجر به افزایش نرخ متابولیک و افزایش لنفاتیک کانال عروقی (افزایش گردش‌خون لنفاوی- عروق لنفاوی) می‌شود. با استفاده از تحریک با فرکانس متوسط می‌توان به نرخ کالری‌‌سوزی بالاتری دست یافت. تمرینات قدرتی و یا عضله‌سازی (با استفاده از تحریک‌های با فرکانس بالا) نیز بسیار مهم هستند: هر چقدر فرد عضلات بیشتری داشته باشد، نرخ متابولیک حالت استراحت بیشتر می‌شود و بنابراین چربی‌سوزی با بازده‌ بالاتری صورت می‌گیرد.

صرفه‌جویی در زمان
در حین تمرینات EMS ایکس‌بادی کل ساختمان عضلانی بدن را می‌توان از طریق گروه‌های عضلانی اصلی مانند ماهیچه‌های تنه (شکمی، سینه و عضلات پشت)، عضلات بازو و شانه (جلو بازو، پشت بازو، دلتوئید یا والی) و عضلات پا (باسن (سرینی)، چهارسر و همسترینگ) که همگی آن‌ها همزمان تحریک می‌شوند، را فعال کرد. این به این معنی است که 80% کل حجم (توده‌ی) عضلات اسکلتی در طی تمرینات EMS ایکس‌بادی تمرین داده می‌شوند. به موجب کارآیی بالای تمرینات EMS ایکس‌بادی، تنها یک جلسه‌ی 20 دقیقه‌ای تمرینات EMS ایکس‌بادی تقریباً برابر 90 دقیقه تمرینات متعارف (سنتی) (که شامل استراحت‌های کوتاه بین تمرینات نیز است) می‌باشد.

بالانس کردن ماهیچه‌ها
عضلات نامتقارن یک مشکل شایع است که می‌تواند در اثر ورزش برای ورزشکاران (برای مثال فوتبال یا تنیس) و یا از طریق شرایط کاری نامناسب و نحوه‌ی بد ایستادن ایجاد شود. در این موارد، مشتریان ممکن است تحریک را در یک بخش یا یک سمت از بدنشان قوی تر حس کنند. این یک نشانه‌ی غیر معمول از عدم تعدل عضلانی نیست (این نشانه‌ی عدم تعادل عضلانی است) و تمرینات اختصاصی XBody می‌تواند برای جبران این عدم تعادل استفاده شود.

بهبود نحوه‌ی ایستادن و راحتی
افزایش قدرت عضلانی در (دستیابی به) نحوه‌ی صحیح ایستادن کمک می‌کند. ایکس‌بادی با استفاده از علم EMS می‌تواند بطور خاص عضلاتی که دسترسی به آنها سخت است را هدف‌گذاری کند و تمرین دهد، که اغلب باعث کاهش چشمگیری در علائم و همچنین بهبود در نحوه‌ی کلی ایستادن و انعطاف‌پذیری شود. XBody عضلات Deep seated essential stabilizing (تثبیت کننده) و عضلات پوسچر را فعال می‌کند که از ستون فقرات، لگن، کمربند شانه، زانوها و پاها پشتیبانی می‌کند.

پیشگیری از پوکی استخوان
نشان داده شده است که تمرینات ایکس‌بادی در افزایش قدرت و حجم عضلانی موثر است. این تطابق‌ها (تغییرات) به طور گسترده تصور می‌شود که موجب تغییرات در پارامترهای استخوانی مانند BMD چگالی تراکم استخوانی می‌شود. تمرینات XBody بر پایه علم EMS یک تمرین عالی برای کسانی است که از مشکلات سیستم اسکلتی رنج می‌برند، و (حتی) می‌توانند به عنوان یک ابزار پیشگیری نیز مورد استفاده قرار گیرد. فعالیت‌های جسمانی (فیزیکی) به عنوان یک عامل جلوگیری از پوکی استخوان می‌باشد، و در طی تمرین XBody، عضلات عمیق اسکلتی تحریک می‌شوند که به تقویت عضلات و استخوان‌هایی که بدن را راست نگه می‌دارند، کمک می‌کنند.