ایکس بادی چگونه به شما کمک می کند؟
ایکس بادی چگونه به شما کمک می کند؟
اکتبر 23, 2021
راهنمای جامع برای سوزاندن چربی بدن
راهنمای جامع برای سوزاندن چربی بدن
فوریه 9, 2022

تاثیر ایکس بادی بر بدن

تاثیر ایکس بادی بر بدن

تاثیر ایکس بادی بر بدن

تاثیر ایکس بادی بر بدن ، کاربرد ایکس بادی در مشاغل مختلف، مزایا و معایب ایکس بادی با ما همراه باشید در سایت  ای ام اس پلاس

مدت زمان تاثیر ایکس بادی برای لاغری چه مدت است؟

از مزایا اصلی ایکس بادی تاثیر زود هنگام آن بر کاهش چربی بدن عنوان شده که نتیجه آن لاغری و تناسب اندام است. بسیاری افراد که از این طریق به انجام فعالیت های ورزشی مشغول بوده اند، حتی در چند جلسه نیز نتایج آن را مشاهده کردند. البته قضیه به این جا ختم نمی شود، اثرات تمارین و فعالیت های ورزشی با ایکس بادی حتی پس از چهار جلسه برای دیگران نیز قابل تشخیص است.

سایر اثرات ایکس بادی بر بدن علاوه بر لاغری کدام اند؟

اگر چه بیشترین کاربرد ایکس بادی برای لاغری و تناسب اندام معرفی شده است اما انجام تمارین ورزشی با این روش مزایا دیگری نیز دارد که می توان به افزایش جریان خون، افزایش نشاط و شادابی و حتی زیبایی پوست و رفع سلولیت اشاره کرد. پس اگر مایلید با انجام حرکات ورزشی در مدت کم و به سرعت به این اهداف دست یابید، ما ایکس بادی را پیشنهاد می کنیم در ادامه بیشتر در این باره صحبت می کنیم.

تاثیر ایکس بادی بر بدن

تاثیر ایکس بادی بر بدن

تشریح روش ایکس بادی

ایکس بادی از جمله روش های ورزشی است که بر پایه روش EMS یا تحریک الکترونیکی عضلانی به تناسب اندام افراد کمک می کند.

زمانی که افراد در حال انجام تمارین ورزشی هستند عضلات آن ها به شکل مستقیم، پالس های الکترونیکی را دریافت می کند به طوری که رشد و تقویت عضله سازی تا حدود ۵ برابر رخ می دهد.

هم چنین گزارش شده است که در جلسات ایکس بادی که در واقع ۲۰ دقیقه تمرین ورزشی هستند، سرعت چربی سوزی نیز سه برابر افزایش می یابد.

در این روش لباس مخصوص که به جلیقه های ایکس بادی شهرت دارند نقش اساسی دارند. از جمله مشخصات این جلیقه ها می توان به قدرت انعطاف و عملکرد بالا آن ها اشاره کرد.

الکترود ها و کابل هایی که در این لباس ها تعبیه می شود در حقیقت کمک می کند که پالس های الکترونیکی را افراد دریافت کنند.

همانطور که اشاره شد تاکنون ورزشکاران زیادی در بیش از ۵۵ کشور برای انجام فعالیت های ورزشی خود که بالغ بر ۴۴ هزار تمرین هستند از ایکس بادی استفاده کرده اند. اگرچه کاربرد این روش در ایران قدمت چندانی ندارد اما مراکز زیادی هستند که برای این متد ورزشی آمادگی دارند.

تاثیر ایکس بادی بر بدن

تاثیر ایکس بادی بر بدن

کاربرد ایکس بادی در مشاغل مختلف

مزایا و نتایج ایکس بادی به قدری گسترده هستند که از این متد علاوه بر سالن های ورزشی در مراکز سلامتی و زیبایی، ورزش های رقابتی، توانبخشی و حتی پزشکی استفاده می شود.

کاربرد ایکس بادی برای درمان اغلب جهت تقویت ماهیچه های اطراف مفاصل و انجام تمارین هدفمند است. در حالی که در بین مربیان شخصی و مراکز زیبایی تمرکز بر زیبایی و تناسب اندام است تا چربی های اضافی مصرف شوند و رشد و عضله سازی صورت گیرد.

سایر اثرات ایکس بادی

تحقیقات بسیاری برای مشخص شدن اثرات و فواید ایکس بادی صورت گرفته است که در ادامه به برخی از نتایج آن ها اشاره می شود:

جلوگیری از پوکی استخوان

اگر مبتلا به مشکلات استخوانی هستید می توانید از این روش استفاده کنید که تاثیر بسیار خوبی بر مشکلات اسکلتی شما دارد.

مدت هاست که پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که این روش در پیشگیری از پوکی استخوان نیز نقش دارد.

در حقیقت ایکس بادی کمک می کند که تحریک عضلات عمیق اسکلتی بهتر صورت گیرد که نتیجه آن حفظ عضلات و استخوان هایی است که در راست نگه داشتن بدن نقش دارد.

از دیگر مزایای انجام تمارین ورزشی با ایکس بادی در سلامتی بدن می توان به حفظ سلامتی قلب – عروق، تنظیم قند خون، چربی سوزی، حفظ زیبایی پوست و شادابی و نشاط روحی اشاره کرد.

بهبود کمر درد

درد کمر و ستون فقرات در بسیاری از افراد جامعه شایع است که عامل آن را عدم تعادل در عضلات پوسچرال پشتی، شکم یا کف لگن معرفی می کنند.

این قبیل درد ها نه تنها زندگی روزمره را دچار اختلال می کنند بلکه به فرد اجازه انجام حرکات ورزشی را نیز نمی دهند.

اگر شما نیز مبتلا به این قبیل درد ها هستید می توانید انجام حرکات ورزشی را با ایکس بادی امتحان کنید که بسیار کمک کننده است زیرا در این روش امکان دسترسی به این عضلات میسر است.

بهبود وضعیت ایستادن

بهبود وضعیت ایستادن و راحتی بدن نیز با ایکس بادی امکان پذیر است، زیرا در این متد تمرکز بر افزایش قدرت عضلانی است که به رفع این حالت کمک بسیاری می کند.

اگر شما نیز به این مشکل دچار هستید می توانید از ایکس بادی کمک بگیرید زیرا تمارین ایکس بادی به فعال کردن عضلات پوسچر و تثبیت کننده که حامی کننده ستون فقرات، لگن، کمربند شانه، زانو ها و پا ها هستند، منجر می شود.

تناسب اندام پس از بارداری

بارداری و زایمان اغلب سبب می شود که مادر دچار اضافه وزن گردد البته دیگر نیاز به نگرانی نیست. ایکس بادی فرصتی را فراهم می کند که مادران نیز بتوانند به سرعت به تناسب اندام خود دست یابند.

تمارین و حرکات ورزشی که با ایکس بادی صورت می گیرد موجب افزایش متابولیسم می شوند که به عضله سازی و چربی سوزی کمک زیادی می کند. البته حضور در باشگاه های ورزشی و انجام تمارین به بازیابی روحیه و نشاط نیز منجر می شود.

افزایش آمادگی جسمانی و تقویت عضلات

در صورتی که افراد حرکات ورزشی خود را با کمک ایکس بادی انجام دهند، می تواند شاهد تقویت هماهنگی عصب و عضله و تقویت آمادگی جسمانی باشند زیرا در این روش بر خلاف انجام حرکات ورزشی با وزنه های بدنسازی نه تنها به مفاصل و تاندون ها فشار وارد نمی شود بلکه شرایط برای رشد عضلات نیز فراهم است.

از بین رفتن مشکلات پوستی و سلولیت

زمانی که فرد حرکات و فعالیت های ورزشی را با ایکس بادی انجام دهد سرعت گردش خون بر سطح پوست افزایش می یابد که این امر منجر به فرم دهی مجدد بدن و نرم شدن بافت های زیر جلدی می شود. هم چنین سلولیت و سایر مشکلات پوستی نیز در اثر انقباض عضلانی رفع می شوند.

اصلاح فرم اندام افراد

با توجه به اینکه در ایکس بادی رشد و تقویت عضلات صورت می گیرد می توان شاهد اصلاح فرم اندام و حتی تغییر نحوه ایستادن، نشستن، راه رفتن و.. بود.

تندرستی و سلامتی بدن

اثرات و مزایا ایکس بادی به قدری گسترده هستند که هیچ ارتباطی با سطح آمادگی جسمانی فرد ندارند و همه افراد از تازه کار تا قهرمان تیم ملی می توانند اثرات آن را ببینند.

معایب و عوارض ایکس بادی

کاربرد ایکس بادی اگرچه قدمت چندانی ندارد ولی تاکنون هیچ عارضه ای ثبت نشده است ولی با توجه به اینکه در این روش از جریان الکتریکی استفاده می شود نگرانی هایی وجود دارد که قلب و اندام های داخلی در معرض خطر باشند.

ولی باید بدانید که استفاده از این روش آن چنان ایمن است که حتی برای تکنیک های فیزیوتراپی نیز آن را به کار می برند.

پس نیاز به نگرانی نیست زیرا دستگاه ایکس بادی را به گونه ای طراحی کرده اند که جریان های الکتریکی آن فقط بتوانند عضلات اسکلتی رشته ای را فعال نمایند و سایر اندام ها همچون قلب در دسترس آن نیستند.

تفاوت روش EMS با تمارین ورزشی روش های سنتی

همان طور که اشاره کردیم ایکس بادی مبتنی بر علم EMS است که اشاره به تحریک الکتریکی عضلات دارد. این روش از قرن ها به صورت اشکال مختلف کاربرد داشته است.

تفاوت تمارین ورزشی ایکس بادی با تمارین روش های سنتی این است که در روش های قدیمی مغز پالس های الکتریکی را ارسال می کند در حالی که در این روش، الکترود ها نقش اصلی دارند. البته برای عضلات منبع ارسالی تفاوتی نمی کند و انقباض صورت می گیرد.

همانطور که گفته شد از مزایا جالب ایکس بادی رشد سریع عضله در مقایسه با ورزش های معمولی است زیرا این تمارین سبب درگیر کردن تمامی گروه های عضلانی می شود.

البته به جنسیت نیز وابسته است به طوری که مشاهده شده است تمارین با ایکس بادی برای مردان بیشتر منجر به ساخت عضلات می شود در حالی که نتایج آن برای زنان به صورت سفت شدن قابل مشاهده است. اگر دوست دارید روند کاهش وزن شما سرعت یابد بهتر است تغییر رژیم غذایی نیز توجه داشته باشید که نقش مکمل دارد.

سایر کاربردهای EMS

در فضانوردی نیز برای پیشگیری از آتروفی عضلانی، EMS کاربرد داشته است تا بتوان رگرسیون عضله را حل کرد. مزایا این تکنیک سبب شد که در ورزش حرفه ای نیز برای بهبود توان بخشی ورزشکاران آسیب دیده از آن استقبال شود.

نتایج حاصل از این تکنیک به گسترش آن در بین بسیاری از مردم برای تناسب اندام، لاغری و عضله سازی منجر شد. دستگاه های EMS با رعایت قوانین و مقررات توانسته اند از سازمان غذا و دارویی ایالات متحده آمریکا (FAD) مجوز استفاده را دریافت کنند.

ems نیاوران | xbody نیاوران | ایکس بادی نیاوران | باشگاه ایکس بادی پاسداران | باشگاه ایکس بادی معتبر | باشگاه های ایکس بادی تهران | شهریه ایکس بادی | لاغری با ایکس بادی | آموزش ایکس بادی | مربی ایکس بادی | آموزش xbody | آموزش ems