ایکس بادی چیست و چه کمکی به لاغری و تناسب اندام می‌کند؟

همه چیز درباره ایکس بادی
آوریل 24, 2019
توصیه های غذایی برای روش تمرینی ای ام اس
آوریل 30, 2019

ایکس بادی چیست و چه کمکی به لاغری و تناسب اندام می‌کند؟

حتما شما هم نام ورزش ایکس بادی را شنیده‌اید و با خود گفتید که “این هم یکی دیگه از روش‌های درآمدزایی هست که هیچ فایده‌ای برای سلامتی یا لاغری نداره!” البته در واقعیت این طور نیست و این ورزش می‌تواند کمک‌های زیادی به شما بکند. ایکس بادی ورزشی است که اکنون در بیش از ۵۵ کشور دنیا طرفدار دارد و روزانه بیش از ۴۴ هزار تمرین به وسیله این دستگاه انجام می‌شود. این ورزش نوپا در ایران هم در حال رشد است و بیش از ۷۰ مرکز در تهران و شهرستان‌ها برای انجام این ورزش وجود دارد. با ما همراه باشید تا نگاهی دقیق‌تر و شفاف‌تر به ایکس بادی بیندازیم. سعی می‌کنیم در این مطلب تمام سوال‌های شما را پاسخ دهیم.

ایکس بادی چیست؟

ایکس بادی ورزشی است که از متد EMS استفاده می‌کند. این متد به معنای تحریک الکترونیکی عضلات است. در این روش دستگاه پالس‌های الکترونیکی را به صورت مستقیم به عضلات ارسال می‌کند. همین کار باعث می‌شود تا در یک تمرین ۲۰ دقیقه‌ای، سرعت عضله‌سازی در بدن شما تا ۵ برابر بیشتر شود. همینطور این ورزش سرعت چربی سوزی را تا ۳ برابر افزایش می‌دهد. ایکس بادی از جلیقه‌هایی در کنار دستگاه استفاده می‌کند که به جلیقه‌ های Xbody معروف هستند. این جلیقه‌ها از انعطاف و عملکرد بالایی برخوردار هستند. این جلیقه‌ها، الکترودها و کابل‌هایی دارند تا بتوانند پالس‌های الکترونیکی را به بدن انتقال دهند.

تمرینات ایکس بادی معمولا در جلسات ۲۰ دقیقه‌ای انجام می‌شود. در همین مدت شما بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ کالری را فقط در حین انجام تمرینات مصرف می‌کنید. در حدود ۱۸۰۰ کالری هم طی ۴۸ ساعت پس از هر جلسه و به دلیل ریکاوری عضلات مصرف خواهید کرد. یعنی شما در هر جلسه بیست دقیقه‌ای در حدود ۲۵۰۰ کالری مصرف خواهید کرد. شما تنها با ۲ بار تمرین ۲۰ دقیقه‌ای این ورزش در هفته، نیاز خود ورزشی خود در کل هفته را برطرف خواهید کرد. در این ورزش دو نوع تمرین وجود دارد که هر دو به لاغری به کاهش وزن کمک می‌کنند.

یک نوع تمرین تمرینات قدرتی است که افزایش متابولیسم بدن را مورد هدف قرار داده که اگر با رژیم غذایی مناسب همراه شود، نتیجه آن کاهش وزن به همراه ایجاد توده عضلانی بدون چربی است. تمرین دیگر این ورزش، تمرینات هوازی است. نتیجه این تمرین‌ها افزایش گردی خون، افزایش چربی سوزی و هضم است.

بیشتر بخوانید: ورزش هایی که بیشترین تاثیر را در کاهش وزن دارند.

فواید دستگاه ایکس بادی

امروزه ورزشکاران حرفه‌ای زیادی از این ورزش استفاده می‌کنند و دلیل اصلی آن هم مزایایی است که ایکس بادی با خود به همراه می‌آورد. اگر بخواهیم این ورزش را با تمرین‌های سنتی مقایسه کنیم، باید بگوییم که ایکس بادی می‌تواند فایده‌های یک تمرین شدید را راحت‌تر و در زمان بسیار کمتری برای شما به ارمغان بیاورد.

اصلی‌ترین مزایای این دستگاه انعطاف پذیری بیشتر و افزایش استقامت بدن است. شما با انجام این ورزش دیرتر احساس خستگی خواهید کرد.

شما با استفاده از این ورزش می‌توانید به راحتی وزن کم کنید.

یکی از مزایای خوب ایکس بادی در این است که در همان مراحل اولیه تمرین می‌توانید کاهش وزن را به خوبی احساس کنید. علاوه بر این، این ورزش با افزایش متابولیسم بدن و فعالیت عضلانی باعث می‌شود تا روزانه کالری بیشتری مصرف کنید.

یکی دیگر از فواید خوب ایکس بادی این است که شما می‌توانید این ورزش را به صورت طولانی مدت انجام دهید. فراموش نکنید که قدرت و استقامت شما تنها با تمرینات منظم انجام می‌شود. پس اگر تمرینات خود به صورت منظم یا متداول انجام ندهید، عضلات به وضعیت اولیه خود باز می‌گردند.

معایب ایکس بادی

بسیاری معتقد هستند که جریان الکتریکی می‌تواند به عوارض جانبی داشته باشد و حتی به قلب هم ضرر برساند. در صورتی که در واقعیت این‌طور نیست. این نکته را فراموش نکنید که درمان با استفاده از جریان الکتریکی بخشی شناخته شده از تکنیک‌های فیزیوتراپی است.

جریان‌های تعریف شده در دستگاه ایکس بادی فقط می‌تواند عضلات اسکلتی رشته‌ای بدن را فعال کند و اعضایی مانند قلب به طور کلی در دسترس این جریان الکتریکی نیستند.

باشگاه ایکس بادی در تهران

باشگاه‌ ایکس بادی تهران در حال گسترش هستند و هر روز بر تعداد آن‌ها هم افزوده می‌شود. در حال حاضر بیش از ۴۰ مرکز در تهران و شهرستان‌ها مجهز به این دستگاه هستند و خدمات این ورزش را ارائه می‌کنند. در سایت تخفیفان هم شما می‌توانید از این خدمات و تخفیف‌های خوب استفاده کنید.