مزایای درمانی ورزش 20 دقیقه ای ایکس بادی (طبی- ورزشی)

همه چیز درباره روش تمرینی جدید ای‌ ام‌ اس
دسامبر 8, 2019
ورزش الکتریکی EMS
دسامبر 19, 2019
نمایش همه

مزایای درمانی ورزش 20 دقیقه ای ایکس بادی (طبی- ورزشی)

این متد آثار متفاوتی را به همراه دارد: از قوی کردن عضلات کمر، شکم و کف لگن که به سختی قابل تغییر هستند گرفته، تا قدرت بدنی، فرم گیری شکل بدن و رشد عضلات را می توان با این روش انجام داد.

در این بین بهبود قوای استقامت نیز با این روش ثابت شده است، به خصوص در افرادی که قبلا تمرینات ورزشی کمی انجام داده اند. همچنین این متد در ورزش های رقابتی جهت بهبود سرعت و استقامت ورزشکاران یا جبران عدم تعادل عضلانی آنها استفاده می شود.

آیا افراد مسن هم می توانند از این روش استفاده کنند؟

افراد مسن نیز به طور یکسان می توانند از این متد بهره مند شوند. تحقیقات دانشگاه ارلانگن نشان می دهند که به طور مثال چربی های شکم که در بعضی موارد برای سلامت فرد تهدید کننده هستند، با این تمرینات به طرز موثری کاهش می یابند.

به عنوان یک ورزشکار حرفه ای، آیا می توانم توان ورزشی خود را با تمرینات EMSافزایش دهم؟

افزایش توان و کارایی بدن قطعا امکان پذیر است، که البته بسته به نوع فعالیت ورزشی شما نتایج متفاوتی را در بردارد. یکی از خصوصیات بارز متد EMS تاثیر فوق العاده آن بر میزان سرعت ورزشکاران است. در بررسی های عمل آمده در دانشگاه تربیت بدنی شهر کلن آلمان ثابت شده که متد EMS تنها راه افزایش سرعت است و با استفاده از این متد، حداکثر توان سرعتی یک ورزشکار به طور میانگین می تواند تا 30 درصد افزایش یابد! علاوه بر این متد EMS تلفیقی از تمرینات سرعتی و استقامتی ارائه می دهد.

تنیس بازان، والیبالیست ها و هندبالیست ها بهبودی بسیاری در سرعت و قدرت ضربه زدن مشاهده خواهند کرد، به همین دلیل است که تیمو بول، قهرمان تنیس روی میز و جورج هاکل، قهرمان رشته ی لژسواری، به معجزه ی متد EMS ایمان پیدا کرده اند. علاوه بر این، متد EMS به هنگام برداشتن وزنه  سنگین با یک طرف بدن حین برخی از ورزش های رقابتی، به عنوان توازن کننده عمل می کند و بدین ترتیب از آسیب دیدگی پیشگیری می کند. تلفیق هوشمندانه ی تمرینات EMS با تمرینات ورزشی یک ورزشکار حرفه ای، بدون شک منجر به افزایش توان ورزشی فرد می شود.

EMS-TRAININGچگونه عمل می کند؟

در واقع کار EMS به وسیله فرکانس های پایین در حدود 150 ضربه در ثانیه و نیروی خفیف جریان برق کمتر از 100 مگاآمپر که برای انسان و قلب بی خطر هستند، انجام می گیرد و به طور همزمان تمرین موثری بر ساختار عضلانی بدن انجام می گیرد. هر ضربه با یک تکان ناگهانی همراه است. بعد از تعداد معینی ضربه متوالی که در مدت کوتاه و با شدت مشخصی انجام می گیرد، تمامی عضله ها دچار انقباض می شوند، دقیقا به مانند تمرینات سنتی ورزشی. اغلب در پایان کار، تحت فرمان مغز، عضلات حرکات خود را با ضربه های الکتریکی هماهنگ می کنند. حین تمرینات EMS این فرمان ها از الکترود ها به بیرون صادر می شوند. برای عضلات شما فرقی نمی کند که این فرمان از کجا آمده باشد، در هرصورت واکنش آنها یکی ست: منقبض شدن. در حین تمرینات مدرن EMS به سادگی منتظر نمی مانیم تا اتفاقی بیفتد، بلکه به صورت ایستا یا پویا ورزش می کنیم; یعنی عضلات با آگاهی منقبض شده و حرکات هدف دار انجام می گیرند. برخلاف تمرینات سنتی، این تفاوت به هیچ وجه منجر به بالا رفتن وزن نمی شود، بلکه منجر به ساخت حجم عضلانی می شود.

آیا می توانم با متد EMS وزنم را کاهش دهم؟

صد درصد! البته باید کمی صبور باشید، چرا که به دلیل ساخت همزمان بافت عضلانی عاری از چربی، وزن شما به مقدار زیادی کم نخواهد شد. بافت عضلانی از چربی سنگین وزن تر است و در اکثر موارد، این وزن آرام تر از درصد چربی بدن کاهش می یابد. علاوه بر این درصد بافت عضلانی رو به افزایش، روند سوزاندن چربی را سرعت می بخشد، چرا که عضلات انرژی زیادی مصرف میکنند. به این صورت متابولیسم پایه ی بدن شما افزایش می یابد وحتی در فواصل استراحت بین آیتم های ورزشی هم وزن کم می کنید. اما این اصلا مهم نیست که بر روی ترازو چه اتفاقی می افتد، مهم این است که بدن شما چگونه تغییر می کند. و در اینجاست که آمارو نتایج به وضوح متد EMS را تایید می کنند! 85 درصد شرکت کنندگان در یک مطالعه ی بزرگ در دانشگاه بایروت آلمان اثرات مثبت تغییر فرم بدنشان را تایید می کنند. و جالب ترین نکته در این بررسی ها اینجاست: بیشترین تغییرات ثبت شده برای خانم ها در قسمت های دور کمر، باسن و ران ها بوده است، قسمت هایی که عموما برای خانم ها مشکل ایجاد می کنند! بر عکس، مردان بیشترین کاهش وزن را در شکم خود احساس کرده اند و در بازوان، سینه و ران هایشان مشاهده ی افزایش حجم بوده اند. با جایگزین کردن یک رژیم غذایی مناسب، تمرینات متد EMS به صورت بهینه عمل خواهند کرد. ما در این زمینه نیز با کمال میل به شما مشاوره می دهیم.

هر فردی مربی خصوصی خودش را دارد…

در اتاق استراحت EMS برای ما یک صحبت خصوصی با شما و داشتن اتمسفری خوب از توجه ویژه ای برخوردار است. مربی شخصی شما همیشه در کنارتان است، هربار که شما به اینجا می آیید! حین کار با دستگاه مخصوصتان، به شما توجه می کند و تمرینات خاص خودتان، که براساس اهدافتان برنامه ریزی شده را نشان می دهد. فرقی ندارد که تمرینتان از چه نوعی باشد، فرم گیری بدن، تمرینات ستون فقرات و یا تمرینات قدرتی، شما خودتان برنامه تمرینات و شدت آن را تعیین می کنید.

مزایای درمانی ورزش 20 دقیقه ای ایکس بادی (طبی- ورزشی … در این بین بهبود قوای استقامت نیز با این روش ثابت شده است، به خصوص در افرادی که قبلا تمرینات ورزشی کمی انجام داده اند. همچنین این متد در ورزش های رقابتی جهت بهبود سرعت و استقامت ورزشکاران یا جبران عدم تعادل عضلانی آنها استفاده می شود.

ایکس بادی سیستم مدرن و بسیار فشرده ورزشی است که با پوشیدن جلیقه مخصوص و ارسال سیگنال به کلیه عضلات بدن بصورت کاملا مدیریت شده آنها را با سرعت بالا ورزش میدهد و به این ترتیب در طول جلسات 20 دقیقه ای و مدت کوتاهی باعث چربی سوزی، لاغری، عضله سازی و تناسب اندام میشود.

این روش ورزشی است که در آن از متد EMS (مخفف کلمه Electric Muscle Stimulation به معنای تحریک الکتریکی عضلات) استفاده می شود.

در این روش با فرستادن پالس های الکتریکی مستقیم به عضلات سرعت عضله سازی تا 5 برابر و سرعت چربی سوزی تا 3 برابر افزایش پیدا خواهد کرد. در هر تمرین 20 دقیقه ای با این تکنولوژی بین 500 تا 700 کالری انرژی مصرف می شود که با 2 بار تمرین کردن در هفته نیاز ورزشی شما برطرف می گردد.

مزایای ایکس بادی چیست ؟

ایکس بادی در سالن های ورزشی، مراکز سلامتی و زیبایی و همچنین در ورزش های رقابتی، توانبخشی و پزشکی امکان پذیر است.

ورزشکاران برجسته و حرفه ای نیز علاوه بر تمرینات روزمره به منظور بهبود قدرت و سرعت خود از ایکس بادی استفاده می کنند.

درمانگران جسمی از ایکس بادی برای تقویت ماهیچه های اطراف مفاصل و تمرینات هدفمند استفاده می نمایند.

مربیان شخصی، ورزشگاه ها و مراکز زیبایی بر روی جنبه های تناسب اندام و زیبایی از جمله “شکل دادن بدن از طریق تشکیل عضلات و کاتابولیسم چربی، تحریک متابولیسم و محکم کردن بافت همبند” تمرکز می کنند.

زمانی که عضله ها کار می کنند تراکم داخلی به شدت تحریک می شود و جریان خون افزایش یافته که این امر باعث اثر مثبت بر روی پوست و افزایش هماهنگی بدن شده و همچنین سلولیت به طور موثری کاهش می یابد به طوری که پس از تمرین شما احساس آرامش و شادابی خواهید کرد.

همچنین عملکرد فیزیکی را بهبود می بخشد و شما احساس سلامت و انعطاف پذیری بیشتری خواهید داشت و دیرتر احساس خستگی خواهید کرد.

به طور خلاصه، در مقایسه با روش های تمرینی سنتی، ایکس بادی مزایای تمرین شدید را در زمان بسیار کم به شما ارائه می دهد.

کار بردهای Xbody

1-برای ورزش و تندرستی :

ایکس بادی راهکارهایی داره که همه معادلات رو عوض کرده فرقی نمیکنه شما یه قهرمان ملی هستید یا تا به حال به هر دلیلی از ورزش به دور بودید این روش روش به شما کمک میکند تا بهتر ورزش کنید.

2- برای لاغری و زیبایی :

به لطف پیشرفت تکنولوژی رسیدن به لاغری و زیبایی ساده و سریع شده و با استفاده از فعال سازی مکانیزم های طبیعی خود بدن انجام میگیرد.

3-برای پزشکی و درمانی :

استفاده از تکنولوژی ایکس بادی برای تقویت اعصاب و کاهش درد مفاصل و مهره های کمر تنها یه ادعا نیست بلکه بصورت علمی در تحقیقات دانشگاهی به اثبات رسیده است.

EMS چیست؟

همانطور که در بالا گفتیم ایکس بادی از متدی به نام EMS استفاده میکند EMSبه معنای تحریک الکتریکی عضلات، روشی است که از قرن ها قبل به اشکال گوناگون مورد استفاده قرار می گرفته است. در تمرین سنتی عضلات فرمان ها را در شکل پالس های الکتریکی فرستاده شده از مغز دریافت می کنند اما در روش ای ام اس این پالس های الکتریکی از طریق الکترودها فرستاده می شوند و در نهایت عضلات دچار تنش می شوند، در واقع عضلات نمی توانند منبع این پالس را تشخیص دهند و در هر صورت واکنش خود را به صورت انقباض نشان می دهند .

مزایای EMS ؟

EMS برای جلوگیری از آتروفی عضلانی در فضانوردان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. فقدان جاذبه در فضا به این معنا است که هیچ یک از تمرینات متعارف زمین نمی تواند انجام شود و رگرسيون عضله بدن تنها باEMS رفع می شود. این فن آوری بعدها در ورزش حرفه ای نیز معرفی شد، در ابتدا به توانبخشی ورزشکاران مجروح می پرداخت. تحقیقات در زمینهEMS نشان داد که این عمل علاوه بر توانبخشی منجر به افزایش قابل توجهی از استقامت، بنیه و تناسب اندام ورزشکاران می شود.

ایکس بادی XBODY چیست؟ – Xbody ایکس بادی یک تکنولوژی ورزشی است که از سیستم EMS (مخفف کلمه Electric Muscle … در هر تمرین 20 دقیقه ای با این تکنولوژی بین 500 تا 700 کالری انرژی مصرف می … از مزایای ایکس بادی می توان به موارد زیر اشاره کرد: برای تجربه تمرین با ایکس بادی می بایست از جلیقه های مخصوص این ورزش استفاده نمایید.

آموزش  EMS ایکس بادی XBODY چیست؟

 

EMS مخفف تحریک الکتریکی عضلانی است. از لحاظ فنی، EMS یک تمرین کامل بدن با جریان الکتریکی است. در این زمینه، بد نیست بدانید که در عضلات ما در حالت عادی  امواج الکتریکی (بیوالکتریک) جریان دارد. تمرین EMS از این اثر استفاده می کند. با استفاده از نیروهای الکتریکی خارجی که چندان شیدید هم نیستند، این اثر طبیعی تشدید می شود و تمرینات کاراتر می شوند.

نکات مثبت ای ام اس ایکس بادی چیست

تمرین EMS ایکس بادی در سالن های ورزشی، مراکز سلامتی و زیبایی و همچنین در ورزش های رقابتی، توانبخشی و پزشکی کاربرد دارد. ورزشکاران نخبه نیز علاوه بر تمرینات خود به منظور بهبود قدرت و سرعت از EMS استفاده می کنند. فیزیوتراپ ها از EMS برای فرم دهی عضلات و تمرینات هدفمند استفاده می کنند. مربیان شخصی، ورزشگاه ها و مراکز زیبایی بر جنبه های تناسب اندام و زیبایی تمرکز می کنند: شکل دادن بدن از طریق تشکیل عضلات و متابولیسم چربی، تحریک متابولیسم و سفت کردن بافت ها.

آیا می توانم تمرینات ایکس بادی را در درازمدت انجام دهم؟

بله شما باید در طولانی مدت و به طور مرتب تمرین  کنید. قدرت عضلات تنها با تمرینات منظم حفظ می شود. اگر مدت زمان طولانی تمرین نکنید، عضلات به وضعیت اولیه باز میگردند. درست مثل تمرین های ورزشی متعارف.

چرا تمرینات ایکس بادی بسیار موثرتر از تمرین های کاهش وزن معمول است؟

تمرین کامل بدن EMS  ایکس بادی بیش از 90٪ از بافت عضله را همزمان در طول هر انقباض فعال می کند! برعکس تمرینات ورزشی معمولی ، عضلات عمیق نیز  درگیر می شوند. این امر هماهنگی درونی و بین سلولی را افزایش می دهد. بنابراين باعث مي شود اثر تمرین بسيار سريعتر و موثرتر از تمرين های ورزشی متعارف باشد. اثر تمرین با EMS xbody می تواند 18 برابر بهتر از ورزش های  متعارف باشد.

آیا تحرک الکتریکی خطرناک است؟

نه تمرین و یا درمان با تحریک جریان کم با فرکانس پایین خطرناک نیست. چرا؟ عضلات ما به طور مداوم کار می کنند. در طول این فرایند، پالس های الکتریکی کوچک درونی، هر حرکت را آغاز می کنند. در طول تمرین با تحریک الکتریکی، این پالس های درونی  به وضوح توسط پالس اضافی از خارج تقویت می شود. بنابراین، شوک اضافی به بدن وارد نمی شود.

برای استفاده  از ESM ایکس بادی چه چیز خاصی نیاز است؟

شما به هیچ چیز خاصی نیاز ندارید. هر فرد سالم می تواند از EMS استفاده موثر داشته باشد. فقط در برخی شرایط خاص یا بیماری حاد ، تمرین EMS ایکس بادی مجاز نیست. مانند بیماری های تب حاد یا بیماری های قلبی و غیره. همه شرایط قبل از شروع تمرین بررسی می شوند و اگر محدودیتی وجود داشته باشد در نظر گرفته می شود.

چقدر می توانم با EMS xbody در وقت صرفه جویی کنم؟

اوقات فراغت ارزشمند است – بسیار ارزشمندتر از آن است که آن را با تمرینات طولانی و بی اثر تلف کنید. این دستگاه زمان شما و تمرینات ورزشیتان را کاملا متعادل تنظیم می کند. فقط یک جلسه تمرینی 20 دقیقه ای در هفته برای احساس موفقیت در طی چند هفته کافی است.

EMS تمرین کامل بدن چه مزایایی دارد؟

در حالی که عضله کار می کند، گرفتگی ها  به شدت تحریک می شود. افزایش جریان خون اثر مثبت بر روی پوست دارد، سلولیت ها  می تواند به طور موثر کاهش یابند. پس از تمرین، شما احساس آرامش و سرزندگی خواهید کرد. تمرین EMS همچنین عملکرد فیزیکی را بهبود می بخشد: شما احساس انعطاف پذیری بیشتری دارید، سالم تر هستید و دیرتر خسته می شود. در مقایسه با ورزش های  معمول، EMS در یک زمان بسیار کم ، اثری شبیه تمرین های ورزشی سنگین دارد.

آیا می توانم با EMS ایکس بادی وزن کم کنم؟

بله در مرحله اول تمرین، شما کمی تغییر سایز خواهید داشت  و در مرحله دوم، انبارهای چربی مورد حمله قرار می گیرند. همچنین به دلیل افزایش فعالیت عضلات، در زندگی روزمره بیشتر کالری خواهید سوخت، یعنی مصرف انرژی افزایش می یابد. بنابراین، موفقیت های ورزشی تقویت می شود و علاوه بر کاهش حجم ، وزن نیز کاهش می یابد. تمین EMS xbody مکمل ایده آل برای تغییر رژیم غذایی است تا به طور موثر در کاهش وزن کمک کند.

چه زمانی می توانم نتایج را ببینم؟

بعد از جلسه تمرین اول احساس تحرک و سرزندگی می کنید. موفقیت قابل مشاهده، مانند وضعیت بدنی بهتر، معمولا بعد از چند جلسه تمرین قابل مشاهده است. کاهش دور شکم ، افزایش قدرت و بهبود ظاهر پوست، در طول چهار یا شش هفته قابل اندازه گیری است – البته بسته به شرایط فیزیکی در ابتدای تمرین و نوع تغذیه نیز بستگی دارد . ما یک یا دو جلسه تمرین 20 دقیقه ای را در هفته توصیه می کنیم.

EMS ایکس بادی برای شکم، باسن و پاها؟

برای تقریبا هر خانم  این سه ناحیه بسیار مهم است . مجله ها یک تصویر واضح از زنانی با پوست صاف، خطوط روشن و یک نیم رخ  زنانه را نشان می دهند که با اکثر زنان مطابقت ندارد. آنچه تمرین EMS ارائه می دهد بهبود ملایم و پایدار است. این عضلات فرم می گیرند ، بافت عضلات  بهبود می یابد و سلولیت ها را کاهش داده یا از بین می برد.

آیا تمرین EMS ایکس بادی برای افرادی که هرگز ورزش نکرده اند،  مناسب است؟

تمرین EMS برای این افراد بسیار مناسب است. این تمرینات دقیقا این گروه از افراد را که سال ها ورزش نکردند مجبور می کند دوباره تمرین کنند، ؛ بنابراین، شروع خوبی برای ترکیب ورزش و ایجاد انگیزه در زندگی روزمره است. شما می توانید بدنتان را بهتر بشناسید، از فعالیت بدنی لذت ببرید و فرم گرفتن عضلات خود را مشاهده کنید.

آیا رشد سریع عضله با EMS xbody امکان پذیر است؟

بله شما می توانید حداکثر موفقیت را با تمرین EMS ایکس بادی به دست آورید و در مقایسه با ورزش های معمولی ، تغییر حجم عضله در زمان کوتاه تری رخ میدهد. زیرا همه گروه های عضلانی درگیر تمرین میشوند. دستیابی به رشد عضلات (هیپرتروفی) سریع تر است. البته باید بدانیم  که سطح هورمون ها نیز موثر است: تمرین مردان باعث ایجاد عضلات (هورمون: تستوسترون) و تمرین زنان باعث سفت شدن آنها (هورمون: استروژن)می شود.

آیا جریان الکتریکی عوارض جانبی دارد؟

نه، طبق بررسی رسمی، هیچ عارضه جانبی منفی برای ورزش انسانهای سالم وجود ندارد. برعکس، اثرات مثبت بسیاری دارد. درمان الکترونی نیز از بخش های شناخته شده تکنیک های کلاسیک فیزیوتراپی از دهه 1950 است.

آیا این جریان الکتریکی ممکن است به قلب آسیب برساند؟

خیر. ضربان با فرکانس پایین منحصرا عضلات اسکلتی رشته ای را فعال می کند. دیگر اندام و قلب در دسترس نیستند.