ایکس بادی XBody چیست – مزایا و معایب استفاده از ایکس بادی

مضرات ایکس بادی یا معائب ایکس بادی XBody چیست
می 27, 2020
لاغری سریع را با دستگاه EMS تجربه کنید
ژوئن 7, 2020
نمایش همه

ایکس بادی XBody چیست – مزایا و معایب استفاده از ایکس بادی


اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که انواع راه ها را برای لاغری و تناسب امتحان کرده اید حتما اسم متد ورزشی ایکس بادی را شنیده اید. خوشبختانه تکنولوژی ایکس بادی که با علم EMS مرتبط است به کمک بشر آمده است تا افراد بتوانند به سرعت و در کمترین زمان به اهداف تناسب اندام دست یابند. در ایران نیز این روش ورزشی طرفداران پر و پا قرص زیادی را توانسته جمع کند که در بیش از ۷۰ مرکز در تهران و شهرستان ها به فعالیت مشغول اند.
تعریف اجمالی Xbody

ایکس بادی از جمله متد های جدید ورزشی است که بر پایه EMS یا تحریک الکتریکی عضلات (Electric Muscle Stimulation) عمل می کند. از مزیت های منحصر به فرد ایکس بادی افزایش سرعت عضله سازی (حدود ۵ برابر) و سرعت سوخت چربی (حدود ۳ برابر) است که در نتیجه دریافت مستقیم پالس های شبیه سازی شده بدن رخ می دهد.

اثرات مثبت این تکنولوژی سبب شده که از آن برای افرادی که نیاز به ریکاوری عضلات دارند، در فیزیوتراپی نیز استفاده گردد.

به گفته کارشناسان با توجه به اینکه تمامی عضلات اصلی بدن به طور همزمان درگیر می شوند می توانید آن را جایگزین نیاز ورزشی خود کنید. طبق بررسی های صورت گرفته میزان چربی سوزی در زمان انجام تمارین ورزشی با این روش ( در بازه ۲۰ دقیقه ای)، بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ کالری است.
در چه مواردی از دستگاه Xbody استفاده می شود؟

با توجه به پیامد های مثبتی که از اثر تمارین ورزشی با Xbody گزارش شده، افراد زیادی در اماکن و مشاغل مختلف از آن استقبال کرده اند به طوری که در سالن های ورزشی، مراکز سلامتی و زیبایی و هم چنین در ورزش های رقابتی، توانبخشی و پزشکی کاربرد زیادی پیدا کرده است. اگر چه هر یک به فراخور نیاز خود از آن استفاده می کنند:

مربیان شخصی، ورزشگاه ها و مراکز زیبایی: برای کاهش سایز و چربی سوزی جهت تناسب اندام کاربرد دارد.
ورزشکاران حرفه ای: بهبود سطح مهارت های جسمی مد نظر این افراد است.
مراکز درمانی و توانبخشی: جهت انجام فعالیت های اختصاصی و تقویت ماهیچه های مجاور مفصل ها از این تکنولوژی استفاده می شود.

مدت زمان استفاده از ایکس بادی

یکی از سوالات رایج درباره روش ایکس بادی، مدت زمان استفاده از آن برای انجام تمارین ورزشی است. برخی فکر می کنند که این روش محدودیت های را برای فرد به وجود می آورد.

به طورکلی با توجه به اینکه ایکس بادی نیز در گروه انواع روش های ورزشی دسته بندی می شود، در صورتی که تمارین و فعالیت های ورزشی همراه با نظم و ممارست باشد، می توان شاهد رشد و شکوفایی استعداد های ورزشی بود.

خوشبختانه اثرات مثبت این روش موجب شده که فدراسیون ورزش های همگانی نیز نه تنها آن را به عنوان یک رشته ورزشی بپذیرد بلکه در صدد آموزش بهتر و همگانی کردن آن باشد.
نتایج کلی ایکس بادی

همانطور که اشاره شد، از جمله نتایج چشم گیر و قابل ملاحظه در ایکس بادی، زیبایی و تناسب اندام است که بر اثر چربی سوزی رخ می دهد. چربی سوزی فقط به تغییر سایز منتهی نمی شود بلکه حتی می تواند عملکرد دستگاه قلبی – تنفسی فرد را نیز دچار چالش کند به طوری که فرد از نظر آمادگی جسمانی به رشد برسد.
ورزش کردن با متد ایکس بادی زمینه ساز افزایش سوخت و ساخت بدن است به طوری که افرادی که اغلب از این روش استفاده می کنند در مقایسه با سایرین سرعت متابولیسم بیشتری دارند.
چنان چه در انجام تمارین ورزشی با این روش مداومت صورت گیرد، فرد از نظر زیبایی و سلامت پوست نتایج مطلوبی را مشاهده خواهد کرد. درمان سلولیت از جمله این موارد است.
توصیه می شود افرادی که دارای آسیب های ناشی از ضعف عضلانی مانند کمر درد، درد زانو، گردن درد و یا بی اختیاری ادرار هستند از انجام فعالیت های ورزشی با ایکس بادی غفلت نورزند.
افزایش وزن و اصطلاحاً بهم خوردن هیکل مادر، پس از زایمان یکی از عواملی است که سبب می شود فرد حتی دچار افسردگی شود. پیشنهاد می شود برای بازیابی تناسب اندام بعد از بارداری حتما تمارین و فعالیت های ورزشی با ایکس بادی را امتحان کنند.
از دیگر کاربرد های EMS، در فضانوردی است که جهت پیشگیری از آتروفی عضلانی به کار می رود زیرا EMS کمک می کند که رگرسیون عضلات بدن رفع گردد.

دلایل استفاده از ایکس بادی

خوشبختانه امروزه بسیاری از افراد جامعه حتی آنان که به خاطر تنبلی و یا نداشتن زمان از ورزش گریزان بوده اند نیز از ایکس بادی استقبال ویژه ای کرده اند.

از جمله عوامل تشویق کننده استفاده از ایکس بادی؛ سادگی و سرعت بالای دستیابی به اهداف تناسب اندام است. همچنین در زمان انجام فعالیت های ورزشی با این روش فرد نه تنها خسته نمی شود بلکه با توجه به زمان اندکی که صرف می شود تمایل زیادی به مشارکت دارد.
مزایا فعالیت ورزشی با ایکس بادی
● رشد عضلات

فردی که در حال فعالیت و انجام تمارین ورزشی با EMS است حتما باید جلیقه مخصوص را به تن کند. از مزایا این لباس، قرار گرفتن آن برای گروه های عضلانی اصلی است به طوری که نه تنها احتمال آسیب دیدگی به صفر می رسد بلکه عضلات نیز به خوبی تحت تمرین قرار می گیرند و می توانید شاهد رشد و تقویت آن ها باشید.
● بهبود وضعیت

یکی از موارد بسیار شایع در بین مردم درد های کمر، پشت و درد های موضعی است که حاصل زنگی مدرنیته است. این متد کمک می کند نه تنها این درد ها التیام یابند بلکه حتی اگر فرد دچار وضعیت نامناسب بدنی است نیز بهبود یابد.

کمر درد اغلب به دلیل نبود تعادل در عضلات پوسچرال پشتی، شکم و یا کف لگن به وجود می آید. معمولا عضلاتی که در این درد موثر هستند در زمان انجام تمارین با روش سنتی به سختی قابل دسترسی هستند اما در این متد شرایط برای تمرین و تقویت آنان فراهم است.
● رسیدن به بدن ایده آل و تناسب اندام

متاسفانه شرایط زندگی مدرنیته و عدم انجام ورزش سبب شده که بسیاری از افراد از اضافه وزن رنج ببرند. اما اگر تمایل دارید در کمترین زمان به اندام ایده آل خود برسید، این متد به کمک شما می آید تا همراه با تسریع فرآیند چربی سوزی به تناسب اندام دست یابید.
● بهبود مفاصل

برخی از افراد از ضعف مفاصل رنج می برند و نمی توانند ورزش هایی با وزنه را انجام دهند اما در تمارین EMS نه تنها مفاصل تحت فشار قرار نمی گیرند بلکه می توان با دریافت مشاوره از مربی این مشکل را نیز بهبود بخشید.
● برقراری تعادل در سیستم عضلانی

ایجاد تعادل در سیستم عضلانی از دیگر مزایا تمرین EMS است که ناشی از قرار گیری درست الکترود ها بر گروه های عضلانی رخ می دهد به طوری که می توان شاهد ترمیم و بهبود اختلالات بود.
● صرفه جویی در وقت

EMS شرایط را فراهم می کند برای افرادی که به دلیل نداشتن وقت کافی از انجام ورزش منصرف می شوند زیرا حتی با ۲۰ دقیقه فعالیت ورزشی در ایکس بادی همان نتایجی حاصل می شود که فرد با انجام تمارین ورزشی در سایر روش های سنتی به دست می آورد.

پالس های الکتریکی که در ایکس بادی تولید می شود مشابه حرکات عادی و انقباض های طبیعی عضلات هستند که در آن عضلات بدن فرد بسته به مشخصات پالس همچون فرکانس پالس، عرص پالس، زمان پیمایش، زمان پالس، زمان استراحت و مدت زمان جلسه، عملکرد متفاوتی نشان می دهند.
● درمان سلولیت با متد ایکس بادی

رفع سلولیت و جوان سازی پوست در ایکس بادی به دلیل افزایش بهبود گردش خون به ویژه در مجاورت منطقه عضلانی تحریک شده رخ می دهد.

این انبساط و انقباضی که در اثر افزایش گردش خون به وجود می آید زمینه ساز تسهیل اکسیژن رسانی به آن قسمت از پوست می شود. درمان سلولیت در حقیقت ناشی از حذف متابولیت های مضری است که به شادابی آن منجر می شود.
● افزایش متابولیسم

همان طور که اشاره شد متابولیسم و سوخت و ساز بدن فرد در طی انجام تمارین EMS به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد. اساس این افزایش به سه روش رخ می دهد:

۱- افزایش گردش خون لنفاوی-عروق لنفاوی به علت تحریک با فرکانس پایین

۲- افزایش کالری سوزی به علت تحریک با فرکانس متوسط

۳- تحریک فرکانس بالا با عضله سازی و انجام تمارین قدرتی
● متعادل کردن ماهیچه ها

گروهی از افراد به دلیل شرایط کاری نامناسب و یا وضعیت بد ایستادن دچار عضلات نا متقارن می شوند که حتی ممکن است برای ورزشکاران حرفه ای نیز رخ دهد.

مشخصه این حالت، احساسی است که فرد در زمان تحریک دریافت می کند به طوری که بیان می کند یک سمت از بدنش دریافتی متفاوت داشته است. توصیه می شود اگر به چنین وضعیتی دچار هستید حتما زیر نظر یک مربی حرفه ای تمارین اختصاصی Xbody را انجام دهید تا نتایج شگفت آور آن را مشاهده کنید.

ایکس بادی و متد EMS با فعال کردن عضلات تثبیت کننده و عضلات پوسچر که حامی ستون فقرات، لگن، کمربند شانه، زانو ها و پاها است، دستیابی به این هدف را میسر می کنند.
● پیشگیری از پوکی استخوان

از اثرات جالب توجه تمارین ایکس بادی مبتنی بر EMS، تغییر در پارامتر های استخوانی همچون BMD چگالی تراکم استخوانی ذکر شده است به همین دلیل توصیه می شود اشخاص مبتلا به آسیب های سیستم اسکلتی حتما برای دریافت مشاوره به مربیان حرفه ای مراجعه کنند زیرا نتایج تحقیقات حتی بیان کرده اند که مداومت بر انجام این فعالیت ها حتی می تواند نقش پیشگیرانه نیز داشته باشد.

همچنین با توجه به اینکه در این تکنولوژی فرد شاهد تحریک عضلات عمیق اسکلتی به ویژه در عضلات و استخوان های راست نگهدارنده بدن هستند، پیشگیری از پوکی استخوان دور از انتظار نخواهد بود.
● افزایش سرعت و استقامت

از دیگر دلایل استقبال از EMS از سوی ورزشکاران حرفه ای، بهبود توان و کارایی بدن آنان است به طوری که طبق نتایج گزارشات حاصل از تحقیقات که در دانشگاه تربیت بدنی شهر کلن آلمان صورت گرفت مشخص شد که سرعت آنان حتی به میزان ۳۰ درصد نیز بهبود یافت که ناشی از انجام فعالیت های سرعتی و استقامتی است.

بازیکن های رشته های ورزشی تنیس، والیبال و هند بال با توجه به افزایش سرعت و قدرت ضربه زدن که در ایکس بادی مشاهده کرده اند به این تکنولوژی ایمان آورده اند.

توصیه می کنیم اگر می خواهید همچون افراد حرفه ای همچون تیموبول قهرمان تنیس روی میز و جورج هاکل قهرمان لژ سواری در عملکرد حرفه ای خود به موفقیت برسید حتماً به انجام تمارین ورزشی با این متد توجه ویژه ای داشته باشید.
عضله سازی با ایکس بادی چگونه است؟

تمایل به عضله سازی و داشتن اندامی زیبا از دغدغه های اصلی بسیاری از جوانان از جمله پسران است. خبر خوب برای این گروه از افراد، امکان چربی سوزی سریع با ایکس بادی و تحریک رشد عضلات است که همان طور که اشاره شد به دلیل متابولیسم بالایی است که در این بین رخ می دهد.

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که اندامی نسبتا چاق دارید و از اضافه وزن رنج می برید، انجام تمارین ورزشی با این متد برای شما بسیار مناسب است چرا که نتیجه مشهود آن چربی سوزی و کاهش سایز است. اما رشد عضلات و اصلاح سریعتر فرم اندام در افرادی که درصد چربی کمتری دارند، ملموس تر است.
کاهش وزن با ایکس بادی چگونه اتفاق می افتد؟

یکی از کاربرد های متد ایکس بادی کاهش وزن است که ناشی از افزایش سوخت و ساز بدن و مصرف بالای انرژی است زیرا تمرکز در این روش، فعالیت همزمان بخش بزرگی از عضلات بدن است.

بنابراین اگر تمایل دارید با کاهش چربی بدن و تقویت عضلات بدن به اندام ایده آل خود برسید، این روش برای شما بسیار مناسب است زیرا اثرات آن به حدی است که حتی می توانید در چند جلسه اول نیز تغییر سایز محسوس را ببینید.

البته اثرات مثبت این متد به همین جا ختم نمی شود حتی انجام تمارین ورزشی در ایکس بادی با توجه به اینکه میزان متابولیسم افزایش می یابد دیگر چندان خبری از چاقی موضعی ناشی از وجود استعداد چاقی نیز نخواهد بود.
دلایل چربی سوزی بالا در ایکس بادی

چربی سوزی بالا در ایکس بادی به علت درگیر شدن تمامی عضلات بدن فرد همچون عضلات اسکلتی، عضله قلب و سیستم تنفسی است به طوری که گزارش شده است در زمان ۲۰ دقیقه فعالیت، حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ کالری سوزانده می شود.

البته موضوع به همین جا ختم نمی شود زیرا پس از انجام تمارین، ریکاوری و بازیابی عضلات رخ می دهد که آن نیز با مصرف انرژی همراه است. کاهش سایز نیز به دلیل افزایش متابولیسم فردی و کاهش استعداد چاقی رخ می دهد.
به طور کلی لاغر شدن و کاهش وزن در ایکس بادی به دو صورت رخ می دهد:

انجام تمارین قدرتی: در این نوع، توده عضلانی بدون چربی افزایش می یابد که در اثر بهبود سوخت و ساز بدنی است. در صورتی که فرد بتواند رژیم غذایی متناسبی را رعایت کند نتیجه بهتری مشاهده می شود.
تمارین هوازی: لاغر شدن از این طریق در اثر افزایش گردش خون رخ می دهد که نتیجه آن سوخت چربی و هضم است.

میزان کالری مصرفی در ایکس بادی

اگر بگوییم که در طی انجام تمارین ورزشی با ایکس بادی در حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ کالری در زمان انجام (۲۰ دقیقه) و حدود ۱۸۰۰ کالری در طی مدت باز پروری عضلات (۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد از تمارین) مصرف می شود شاید فکر کنید که اغراق شده است اما تحقیقات زیادی که در این زمینه صورت گرفته است خبر از سوزاندن ۲۵۰۰ کالری در هر جلسه تمرین ورزشی با این تکنولوژی می دهد.

به همین دلیل توصیه می شود افرادی که تمایل دارند در کوتاه ترین زمان نتایج ملموسی از تغییر سایز را مشاهده کنند، این متد برای آنان بسیار مناسب است.
چه مدت طول می کشد اثرات ایکس بادی بر بدن را ببینیم؟

همان طور که اشاره شد، در صورتی که به طور مستمر و منظم به انجام فعالیت های ورزشی با ایکس بادی مشغول باشید، حتی در چندین جلسه اول نیز می توانید تغییر را احساس کنید ولی در حالت کلی بیان شده است که با گذشت حداقل ۴ تا ۶ هفته انجام فعالیت ورزشی، مشاهده کاهش سایز در اثر چربی سوزی، بهبود آمادگی جسمانی و سلامت و زیبایی پوست دور از انتظار نخواهد بود.

البته زمانی می توانید شاهد این نتایج باشید که به مواردی همچون شرایط فیزیکی و رژیم غذایی خود توجه ویژه داشته باشید. معمولا اغلب افرادی که نتایج ملموس و قابل ملاحظه ای را مشاهده کرده اند که هر هفته حداقل یک بار یک جلسه ۲۰ دقیقه ای را به انجام تمارین مشغول بوده اند.
نحوه انجام تمارین ورزشی با ایکس بادی

قبل از شروع تمارین ورزشی با ایکس بادی نیاز است که فرد حتما جلیقه مخصوص ایکس بادی را بپوشد که معمولا از نخ و پنبه ساخته شده است. از مشخصه اصلی جلیقه های ایکس بادی، انعطاف و عملکرد بالا است که گفته می شود می تواند به کمک الکترود ها و کابل هایی که دارد پالس های الکترونیکی را منتقل می کند.

فعال شدن اغلب عضلات بدن در اثر ارتباطی است که جلیقه با دستگاه برقرار می کند. این فعالیت مبتنی بر شبیه سازی پالس های طبیعی رخ می دهد که فرد ورزشکار طی مدت ۲۰ دقیقه شاهد درگیر شدن تمامی عضلات بدن خود است.

بنابراین اگر مایلید فقط در هفته با دو جلسه ۲۰ دقیقه ای فعالیت های ورزشی علاوه بر چربی سوزی و کاهش سایز به رشد عضلات خود نیز دست یابید، این تکنولوژی برای شما بسیار مناسب است.

افراد زیادی به دنبال کاهش سایز سریع در پهلو، شکم و ران خود هستند که در صورت مداومت در انجام فعالیت های ورزشی با ایکس بادی به سرعت تغییرات را احساس خواهند کرد.
موارد پیش نیاز برای ورزش با ایکس بادی

برای انجام فعالیت و تمارین ورزشی با ایکس بادی هیچ پیش فرض خاصی نیاز نیست فقط افرادی که دارای مشکلات پزشکی و بیماری های خاصی هستند با محدودیت هایی مواجه هستند. معمولا قبل از آغاز تمارین ورزشی با این متد، مشاوره ای با فرد صورت می گیرد.
تجهیزات ایکس بادی

همان طور که اشاره شد افراد مختلفی در مشاغل مختلف همچون تناسب اندام و زیبایی تا پزشکی از ایکس بادی استفاده می کنند که متناسب با شرایط مشغول انجام فعالیت با انواع با سیم یا بی سیم آن می شوند.

از مشخصه های اصلی این روش امکان تنظیم دستی آن متناسب با شرایط هر فرد است. تیم و توسعه این تکنولوژی برای افزایش عملکرد و شدت تمارین EMS ایکس بادی شرایط را فراهم کرده اند تا افراد بتوانند در صورت تمایل از امکاناتی همچون وزنه های سبک، طناب، باند های الاستیک و… نیز استفاده کنند.

از مزایا اصلی انجام تمارین با ایکس بادی وجود شرایط برای دستیابی افراد مختلف به اهداف خود است البته زمانی این هدف میسر می شود که حتما از تجربیات مربی متخصص استفاده شود.
مقایسه کارآیی تمارین EMS و فعالیت های ورزشی سنتی

در صورتی که فرد مشغول انجام فعالیت های ورزشی در ایکس بادی باشد اغلب عضلات او مانند ماهیچه های تنی (شکمی، سینه و عضلات پشت)، عضلات بازو و شانه (جلو بازو، پشت بازو، دلتوئید یا والی) و عضلات پا (باسن (سرینی)، چهار سر و همسترینگ) در اثر تحریک فعال می گردند.

معمولا انجام این فرآیند در طی ۲۰ دقیقه رخ می دهد که در مقایسه با فعالیت های ورزشی سنتی نتیجه شگفتی است.

از مشخصات ویژه EMS، مدیریت زمان است به طوری که انجام فعالیت های ورزشی در بازه چند دقیقه با این روش معادل چندین ساعت مشارکت در تمارین کلاسیک است.

از دیگر تفاوت های این دو روش این است که در زمان انجام تمارین قدرتی سنتی علی رغم ارسال پالس از سمت مغز برای تحریک عضلات خاص، رشد ماهیچه ها به خوبی صورت نمی گیرد. معمولا عدم رشد ماهیچه ها به دلیل نبود ارتباط خوب با مغز بوده که قادر نیستند آن ها را فعال نمایند.
● افراد مسن و ایکس بادی

در ایکس بادی محدودیت سنی وجود ندارد. از مزایا این روش امکان ورزش حتی برای افراد مسن است که آن را از سایر روش ها متمایز می کند.

در صورتی که افراد میانسال تمارین و فعالیت های ورزشی را همراه با یک مربی متخصص و کمک تکنولوژی ایکس بادی مبتنی بر EMS انجام دهند با توجه به کاهش تجمع حجم چربی ها به ویژه در ناحیه شکم و پهلو، شاهد سلامتی بیشتر خواهند بود.

زیرا همان طور که می دانید افزایش سایز شکم، ارتباط مستقیمی با بیماری های مرتبط با سبک زندگی همچون فشار خون و حملات قلبی و عروقی دارد.

اما EMS سبب تحریک تمامی ماهیچه ها می شود که زمینه ساز بهبود ارتباط عصبی این دو است. کارآمدی این روش به حدی است که حتی ماهیچه های ضعیف نیز قادر به فعالیت می شوند.
تاثیر جنسیت در نتایج ایکس بادی

جنسیت از جمله فاکتور های بدون تاثیر در انجام ورزش با ایکس بادی است. اگرچه آقایان و بانوان هر دو می توانند شاهد رشد و تقویت عضلات و کاهش سایز در اثر چربی سوزی باشند ولی آقایان اغلب دچار رشد عضلات می شوند و بانوان از نظر اصلاح فرم بدن به تناسب اندام دست پیدا می کنند.

اگرچه شما نیز دچار تجمع چربی در محل هایی مانند شکم و پهلو هستید نیاز به نگرانی نیست زیرا با انجام فعالیت های ورزشی با این روش، در کمترین زمان شاهد چربی سوزی و تغییر سایز خواهید بود.
عوارض احتمالی ایکس بادی

یکی از نگرانی های افراد این است که آیا انجام فعالیت های ورزشی با ایکس بادی خطرناک نیست و عوارضی را برای بدن به همراه ندارد؟

در پاسخ باید بگوییم با توجه به اینکه تحریک الکتریکی عضلات یا EMS مبنا این ورزش است و متناسب با عملکرد طبیعی بدن فعالیت می کند تاکنون نه تنها هیچ گونه عارضه ای گزارش نشده است بلکه مشاهده شده که این متد به سلامت بیشتر بدن نیز کمک فراوانی می کند.

برای رفع نگرانی ورزشکاران و افرادی که تمایل به استفاده از این متد دارند باید اعلام کنیم که دستگاه برای محرز شدن داشتن استاندارد های FAD ایالت متحده آمریکا، EEF, CE, IEC اروپا مورد بررسی قرار گرفته است و در نهایت واجد تمامی شرایط اعلام شد.

حتی در کشور خودمان ایران نیز برای محرز شدن شرایط، وزارت ورزش پس از ارزیابی که انجام داد، اجازه فعالیت این دستگاه زیر نظر مربی با تجربه را صادر کرد.

برای اطمینان خاطر شما نیز باید بیان می کنیم که این متد به حدی با استقبال رو به رو شده است که طبق آمار ها از سال ۲۰۱۰ تاکنون در ۵۵ کشور همچون ژاپن، کانادا و سایر کشور های اروپایی، ایکس بادی برای انجام تمارین ورزشی و سوخت چربی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگرچه هنوز افرادی هستند که با استفاده از این روش هنوز به طور کامل کنار نیامده اند و از خطر یا ریسکی که سیستم طبیعی بدن و قلب و عروق را تهدید می کند، واهمه دارند.

همان طور که اشاره شد این دستگاه به این صورت عمل می کند که به شبیه سازی پالس های طبیعی بدن با کمک دستگاه می پردازد و هدف آن فقط عضلات اسکلت رشته ای است و به سایر ارگان ها کاری ندارد و جای نگرانی نیست.
سخن پایانی

تکنولوژی در دنیای امروزی به مانند یک چاقو دو لبه است. اغلب افراد برای سهولت و دستیابی به زندگی آرمانی از اختصاص وقت خود برای ورزش صرف نظر می کنند و دچار بی تحرکی، چاقی و… می شوند که تهدیدی برای داشتن یک زندگی سالم است

اما تکنولوژی دارای روی خوب نیز هست که از آن می توان به ظهور ایکس بادی در تمارین و فعالیت های ورزشی اشاره کرد. استفاده از این روش کمک می کند حتی افرادی که به علت دغدغه های زندگی دچار کمبود وقت هستند نیز در کمترین زمان بهترین نتایج در تناسب و زیبایی اندام خود مشاهده کنند.

همان طور که در قسمت های قبل به طور مفصل اشاره شد مزایای بسیاری که انجام فعالیت های ورزشی با ایکس بادی برای افراد به ارمغان می آورد سبب اشتیاق و استقبال روز افزون از این متد سرگرم کننده شده است.

اگر شما نیز جز افرادی هستید که به دلیل نداشتن اندامی متناسب و اضافه وزن دچار کمبود اعتماد به نفس هستید حتما ایکس بادی را امتحان کنید که در سبک زندگی شما تحولی عظیم رخ خواهد داد. می توان در یک کلام خلاصه کرد با ایکس بادی با اضافه وزن خداحافظی کنید.

دیدگاه ها بسته شده است