تاثیر ایکس بادی برای لاغری
تاثیر ایکس بادی برای لاغری
آگوست 19, 2020
تحریک الکتریکی عضلات کل بدن :(ایکس بادی) 
تحریک الکتریکی عضلات کل بدن :(ایکس بادی) 
آگوست 26, 2020
نمایش همه

تغذیه در زمان استفاده از دستگاه EMS

تغذیه در زمان استفاده از دستگاه EMS

 

 

امروزه یکی از ورزشهای جدیدی که محبوبیت زیادی بین عموم مردم جامعه یافته است، ورزش با دستگاه EMS می‌باشد که با استفاده از پالس‌های الکتریکی عضلات بدن را تحریک می کند و عضلات را دچار انقباضات پی در پی می‌کند. کار کردن با این وسیله ورزشی بسیار راحت می‌باشد و برای لاغری، عضله سازی و افزایش قدرت بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.با ems-plus.ir  همراه باشید.

در هنگام استفاده از دستگاه EMS مثل دیگر وسایل ورزشی باید اصولی را رعایت کرد که اولین اصل برای رسیدن به وزنی ایده ال و بدنی سالم استفاده مناسب رژیم تغذیه‌ای همزمان با این دستگاه می‌باشد. ما در این مقاله قصد داریم که شما را با اصول تغذیه مناسب در هنگام کار با دستگاه EMS آشنا کنیم.

اصول تغذیه سالم

نکات اساسی تغذیه در استفاده از دستگاه EMS

 


تغذیه سالم یکی از اساسی ترین اصول در هنگام ورزش کردن می باشد، که شما باید به مقدار لازم و مناسب از هر مواد غذایی برای به دست آوردن انرژی مورد نیاز بدن استفاده نمایید تا اندامی ایده آل داشته باشید.

امروزه افراد زیادی دچار اضافه وزن و چاقی می‌باشند، که بیشتر از حد معمول نیاز بدنشان غذا مصرف می نمایند و توقع دارند با استفاده از وسایل ورزشی بدون توجه به تغذیه در کمترین زمان به وزن ایده آل خود برسند این در حالی می باشد، که تغذیه سالم به شما کمک می‌کند تا با غذا خوردن اصولی، انرژی بیشتر و احساسات خوب و خلق و خوی ثابت تری داشته باشید و وزن مناسب بدن حفظ شود و استفاده از انواع تمرینات ورزشی را به راحتی و با انرژی بیشتر انجام دهید .

در هنگام استفاده از تمرینات ورزشی دستگاه EMS باید بدنی پر انرژی داشته باشید، تا بتوانید تمرینات عضلات را به نحو احسنت انجام دهید. برای اینکار باید در ترکیب مواد غذایی خود از چند گروه مواد غذایی بیشتر استفاده نمایید تا بدنی سالم تر و پر انرژی تر داشته باشید

انواع گروه مواد غذایی سالم و انرژی زا شامل :

نکات اساسی تغذیه در استفاده از دستگاه EMS

– سبزیجات و حبوبات مانند لوبیا و نخود زیاد استفاده کنید.

– از انواع میوه های تازه استفاده کنید.

-از گوشت بدون چربی، مرغ، ماھی، تخم مرغ، پنیر، سویا، آجیل و دانه ها استفاده کنید.

-از غلات مواد غذایی، انواع غلات سبوس دار با فیبر بالا بیشتر استفاده نمایید.

– از لبنیاتی چون شیر، ماست، پنیر و بخاطر داشتن کلسیم بیشتر استفاده نمایید.

تغذیه قبل از استفاده دستگاه EMS

نکات اساسی تغذیه در استفاده از دستگاه EMS
بسیاری از افرادی که تمرینات ورزشی با دستگاه EMS را انجام میدهند یکی از سوالات ذهنی آنها این است که آیا قبل از استفاده از تمرینات ورزشی با دستگاه EMS باید شکم آنها خالی یا پر و سنگین باشد یا نه؟

-ما به شما توصیه می‌کنیم که قبل از تمرینات ورزشی با دستگاه EMS به هیچ وجه با شکم پر و سنگین تمرینات را انجام ندهید، چون غذای سنگین قبل از تمرینات ورزشی باعث ناراحتی گوارشی، حالت تهوع و انقباضات شکمی شدید می‌شود و این وضعیت بدن بخاطر صرف تمام انرژی بدن برای هضم غذای خورده شده می‌باشد که در سیستم گوارشی گردش خون را افزایش می‌دهد و باعث کاهش جریان خون به عضلات و ماهیچه ها می شود.

– قبل از تمرینات ورزشی با دستگاه EMS ورزش کردن با شکم خالی را هم انجام ندهید، چون باعث کاهش قند خون بدن و ضعف شدید و افت انرژی بدن می‌گردد.
– قبل از تمرینات ورزشی با دستگاه EMS مقداری غذای سبک قبل از ورزش استفاده کنید تا انرژی لازم برای تمرینات ورزشی چربی سوزی داشته باشید.

-قبل از تمرینات ورزشی با دستگاه‌‏EMS وعده غذایی ساده ایی را میل کنید و بعد از ۲ساعت شروع به تمرینات ورزشی با این دستگاه نمایید.

– قبل از تمرینات ورزشی با دستگاه‌EMS در وعده های غذایی خود از کربوهیدرات هایی مانند نان، ماکارونی، میوه و سبزیجات استفاده نمایید.

– قبل از تمرینات ورزشی با دستگاه EMS حتما از غذاهایی که زود هضم هستند استفاده کنید و از استفاده غذاهای دیر هضم و پر چربی اجتناب نمایید.

 

تغذیه بعد از استفاده دستگاه EMS

نکات اساسی تغذیه در استفاده از دستگاه EMS
ما به شما نکاتی اساسی در زمینه تغذیه بعد از استفاده دستگاه‌EMS را توصیه می نماییم :

– ۲ ساعت بعد از استفاده تمرینات ورزشی دستگاهEMS‌ غذای سبک یا میان وعده مصرف کنید.

– بلافاصله بعد از استفاده تمرینات ورزشی دستگاه EMS مواد پرکالری و کربوهیدرات استفاده نکنید، چون باعث بالارفتن قند خون می شود و ابتلا به دیابت افزایش پیدا می کند.

– بعد از تمرینات ورزشی با دستگاه EMS بدن را گرسنه نگه ندارید از میوه و آبمیوه برای رفع گرسنگی بعد از تمرین استفاده کنید.

نکات اساسی تغذیه در استفاده از دستگاه EMS

 

نکات اساسی تغذیه در استفاده از دستگاه EMS
1.اگر در هنگام ورزش کردن با دستگاه EMS دچار ضعف شدید می‌شوید حتما باید به دکتر تغذیه مراجعه نمایید و از مشاوره رژیم غذایی استفاده کنید.
2.در هنگام ورزش کردن با دستگاه EMS از مواد مغذی که برای حفظ بدن مفید باشد استفاده کنید از جمله این مواد : سیب، بادام، کلم بروکلی، ماهی های روغنی، سبزیجات دارای برگ سبز، سیب زمینی شیرین، جوانه گندم، آوکادو و زغال اخته می باشد.
3.در هنگام ورزش کردن با دستگاه EMS از انواع مواد غذایی گروهای اصلی که شامل : میوه، سبزیجات، غلات کامل، محصولات لبنی کم چرب و پروتئین بدون چربی از جمله لوبیا و سایر حبوبات، آجیل و دانه ها برای یک رژیم غذایی سالم استفاده نمایید.
4.در هنگام ورزش کردن با دستگاه EMS از استفاده زیاد نمک و شکر پروهیز نمایید.
5.هیچ وقت با معده خالی شروع به ورزش با دستگاه EMS نکنید.
6.اگر درهنگام تمرینات ورزشی با دستگاه EMS غذای سنگین شامل پروتئین، فیبر و چربی زیاد استفاده کرده باشید باید تمرینات ورزشی با این دستگاه را به ۴ ساعت بعد هضم غذا موکل کنید.
7.اگر درهنگام تمرینات ورزشی با دستگاه EMS دچار گرسنگی زیادی شدید، از میوه، آب یا مقداری آبمیوه استفاده کنید.
8.درهنگام تمرینات ورزشی با دستگاه EMS از خوردن گوشت، شیرینی جات، مواد سرخ کردنی و چیپس سیب زمینی اجتناب کنید.